Kalan sürede 150-100K girmek için ne yapılmalı?

Realiond

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar. Hedefim eşit ağırlıkta 150-100k arasına girmek. Bu süreçte nasıl çalışmalıyım? TYT netlerim 40-35 arası değişiyor. Matematiğim çok iyi değil. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Hedefim eşit ağırlıkta 150-100k arasına girmek. Bu süreçte nasıl çalışmalıyım? TYT netlerim 40-35 arası değişiyor. Matematiğim çok iyi değil. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

TYT netlerim 40-35 derken türkçeden mi bahsettiniz hocam matematikten mi?

35-40 net konu eksiği olduğunda yapılır. Rutin olarak sınava kadar hiç aksatmadan günde 20 paragraf, 20 problem sorusu çöz. Konu anlatımları için kendi izlediğim kanalları yazıyorum. Bu kanalları izle.
Mert hoca, selin hoca, görkem şahin, altuğ güneş.
Kanallar arasında sevmediğin olursa alternatif olarak önerebileceğim eyüp b. Dr. Biyoloji, kimya için kim olur bilmiyorum, özkan şahin kanalları var.
Kitap konusunda acil TYT matematik, 345 TYT biyoloji, 345 TYT fizik, 345 TYT kimya kitaplarını öneririm. Görkem şahin izleyeceksen benim hocam TYT kimya soru bankası da işini görür fakat kitapta video çözüm yok.
Hiç aksatmadan sorunsuz bir şekilde konuları bitirdikten sonra deneme analizlerini arttırman gerekiyor. Söylemeyi unuttum, konu çalışırken de deneme çözmen gerekiyor. Her hafta bir TYT genel denemesi çöz. Çözdükten sonra denemeyi kenara atma. Çözebildiğin sorular da dahil bütün soruların video çözümlerini izle.
AYT için 3D AYT matematik, biyotik AYT biyoloji, palme AYT kimya, aydın AYT fizik (sıfırsan zorlayabilir.) Kitaplarını alabilirsin. Kanal olarak aynı kanallardan devam et.
Biyolojin gerçekten sıfırsa selin Hoca'dan şaşma sakın. Dr. Biyoloji biraz daha üst seviyeye göre anlatıyor.

Net sayısına bakılırsa temeliniz yok ve konu eksiğiniz var. Bu yüzden 100-150k'ya girebilmek için oldukça sıkı çalışmaniz lazım.

@sametkrpnr 40 net yaptığına göre onerdiginiz kitaplar ağır gelebilir.

Geri
Yukarı