Kaleci için taktik önerisi

3ns4r

Decapat
Yer
Bursa
Okulda kalede iyi değilim, bazen çok iyi kurtarışlar yapıyorum bazen çok saçma goller atıyorlar. Açılıyorum, önünü kesmeye çalışıyorum ama olmuyor. Penaltı, frikik ve birebir pozisyonda bildiğiniz taktikler var mı?

Okulda kalede iyi değilim, bazen çok iyi kurtarışlar yapıyorum bazen çok saçma goller atıyorlar. Açılıyorum, önünü kesmeye çalışıyorum ama olmuyor. Penaltı, frikik ve birebir pozisyonda bildiğiniz taktikler var mı?

Vuran kaliteliyse pek bir şey yapamazsın onun dısındakiler reflekslerine baglı.

Önünü keserken taş zemin değil de cilalı taş veya basket sahası gibi bir şey ise yan kayabilirsin ya da bir dizini kırıp yanındaki ortağına doğru kapat arasını ve topa atla büyük ihtimalle tutarsın. Topu tutamayacağım hissine kapılma asla topu tutmak için zıpla. Ortaokulda futbol takımının kaptanı ve kalecisi olan sanırım tek bendim şehrimde. Şu an lise 2 il üçüncülüğümüz var voleybolda yani ne olacağı hiç belli olmaz belki masa tenisine kayarsın.

Penaltı konusunda oyuncunun topun soluna mı yoksa sağına mı geçtiğine dikkat et. Bu sana penaltının hangi köşeye atılacağına dair bir ipucu verebilir. İlaveten genelde köşelere attıkları için hiç emin değilsen bile herhangi bir köşeye sanki top kesin oraya gelecekmiş gibi atlaman penaltıyı kurtarmanı sağlayabilir.

Frikik konusunda ise bir köşeye adam yerleştir ve sende diğer tarafı tut. En azından işin kolaylaşır.

Karşı karşıya pozisyonlarda oyuncuların topu kaleye atabileceği bir tarafı kapatmak yerine direkt olarak şut çekmesini engellemeye çalışabilirsin, kimi pozisyonlarda çok işe yarar.

Önünü keserken taş zemin değil de cilalı taş veya basket sahası gibi bir şey ise yan kayabilirsin ya da bir dizini kırıp yanındaki ortağına doğru kapat arasını ve topa atla büyük ihtimalle tutarsın. Topu tutamayacağım hissine kapılma asla topu tutmak için zıpla. Ortaokulda futbol takımının kaptanı ve kalecisi olan sanırım tek bendim şehrimde. Şu an lise 2 il üçüncülüğümüz var voleybolda yani ne olacağı hiç belli olmaz belki masa tenisine kayarsın.

Asırtmayı yediniz hocam hayırlı olsun :D

Geri
Yukarı