Kaleci olmak için geç mi kaldım?

kenet

Decapat
Yer
Sur Maria
Daha fazla  
Benim yasim 14 boyum 176 kilom 73 ve kaleci olma gibi bir hayalim var fakat ailem desteklemiyordu bende kendimi hiç gelistiremedim ama bu aralar onlari ikna etmeyi becerdim. Gec kaldim diye korkuyorum cunku hem atlayamiyorum ve ani top gelince cok panik oluyorum. Nasil kendimi gelistirebilirim ne yapmam lazim?

Büyük kulüplerin altyapılarına girmeye çalış eğer mahalle kulübüne gidersen maksimum amatörde oynarsın o da çok düşük ihtimal.

Hocam bu konunun tam kaleci olan bana denk gelmesi çok iyi.
1.Top gelirken panik olma yiyeceğini bilsen bile tutabileceğinden emin ol
2.Kendini neyin gaza getirdiğini bul beni daha önce yendiğimiz sınıflar ve 12 lerden yendiklerimiz getiriyor
3. Yaşın çok geç değil ben 11 de başladım
4. Boyuna göre kilon biraz fazla ama sıkıntı yaşatacak kadar değil
5. Bana kulacın zorlayınca kaç cm açılıyor onu söylebilirsen?

Büyük kulüplerin altyapılarına girmeye çalış eğer mahalle kulübüne gidersen maksimum amatörde oynarsın o da çok düşük ihtimal.

Beni kabul ederler mi bu halimle yoksa 4 5 ay kendimi gelistirip mi gireyim?

1.top gelirken panik olma yiyeceğini bilsen bile tutabileceğinden emin ol.
2.kendini neyin gaza getirdiğini bul beni daha önce yendiğimiz sınıflar ve 12'lerden yendiklerimiz getiriyor.
3. yaşın çok geç değil ben 11 de başladım.
4. boyuna göre kilon biraz fazla ama sıkıntı yaşatacak kadar değil.
5. bana kulacın zorlayınca kaç cm açılıyor onu söylebilirsen?

Kilom fazla onu vermeye calisiyorum. Kulacimi olcemem musait bir ortamda degilim fakat en fazla 1 saate ölçüp soylerim.

Ümidini kırmak istemem ama, hem atlayamamak, hem de topdan korkman, dezavantaj, boyun kaleciye göre kısa bu açığı kapatmak için çok çevik olman lazım..
Yaş konusuna gelirsek, keşfedilmek dünya da artık 7-8 yaş a düştü, 14 de geç değil elbet ama çok da zamanın yok.
Ayrıca farklı mevkide oynayıp sakatlık geçiren ve futbol hayatına kaleci olarak devam edenler var...
Kulüp olayına gelirsek, sen yetenekli oldukdan sonra çok da önemli değil. Bir şekilde keşfedilirsin, günümüz teknolojisi,menajerler vs. Her yere ulaşabiliyor...

''Uğurcan Çakır, 1996 yılında Antalya'da doğdu. Ailesiyle İstanbul'a taşınan Çakır, futbola 12 yaşında İstanbul'un amatör takımlarından Çekmeköyspor'da forma giydi ve 1 sezon sonra 1461 Trabzon takımının altyapısına transfer oldu....

Ümidini kırmak istemem ama, hem atlayamamak, hem de topdan korkman, dezavantaj, boyun kaleciye göre kısa bu açığı kapatmak için çok çevik olman lazım.
Yaş konusuna gelirsek, keşfedilmek dünya da artık 7-8 yaş a düştü, 14 de geç değil elbet ama çok da zamanın yok.
Ayrıca farklı mevkide oynayıp sakatlık geçiren ve futbol hayatına kaleci olarak devam edenler var...
Kulüp olayına gelirsek, sen yetenekli oldukdan sonra çok da önemli değil. Bir şekilde keşfedilirsin, günümüz teknolojisi, menajerler vs. her yere ulaşabiliyor...

"Uğurcan çakır, 1996 yılında Antalya'da doğdu. Ailesiyle İstanbul'a taşınan çakır, futbola 12 yaşında İstanbul'un amatör takımlarından çekmeköyspor'da forma giydi ve 1 sezon sonra 1461 Trabzon takımının altyapısına transfer oldu...

Toptan cok korkum yok fakat sert toplarda biraz tirsiyorum. Atlamayi becerebiliyorum ama atlamaktan korkuyorum onu da yenebileceğimi dusunuyorum. Kendimi gelistirirebilirim ama gelistikten sonra kucuk takimlarda sıkışıp kalmak istemiyorum.

1.top gelirken panik olma yiyeceğini bilsen bile tutabileceğinden emin ol.
2.kendini neyin gaza getirdiğini bul beni daha önce yendiğimiz sınıflar ve 12'lerden yendiklerimiz getiriyor.
3. yaşın çok geç değil ben 11 de başladım.
4. boyuna göre kilon biraz fazla ama sıkıntı yaşatacak kadar değil.
5. bana kulacın zorlayınca kaç cm açılıyor onu söylebilirsen?

Musait olamadim bir simdi olcebildim kulacim 76cm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı