Kalemli Tablet Önerisi

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Arkadaşlar Samsung'daki S-Pen gibi bir kalemi olan ( Sıradan dokunmatik ekran kalemlerinden farklılar anladığım kadarıyla. Çizim yapmaya daha elverişliler. Yanlış biliyorsam düzeltirseniz sevinirim :) ) ve kullanıcısını uzun süre yarı yolda bırakmayacak bir tablet arıyorum. Arkadaşım bu konuda tavsiye istedi. Belirli bir fiyat sınırı yok aslında ama 1500 TL'yi geçmezse iyi olur.

Öneriler için şimdiden teşekkürler.

Evet normal tablet olacak. Fakat gerektiğinde not alması, birkaç şey karalanması kolay bir tablet olması lazım.

Peki iPad ile yarışabilecek Android tabanlı bir tablet var mı ? Samsung veya Asus olabilir. Kalite ve stabilite açısından iPad'in gerisinde mi kalırlar ?

Bir de ben de iPad tabletim için Stylus High Precision kullanıyorum fakat Stylus'ların en incelerinden olduğu söylenmesine rağmen yine da kalın gibi geldi bana. Hani yakından S-Pen görmediğim için tam olarak bilemeyeceğim ama sanki S-Pen daha ince gibi geldi bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 1500 tl limitiniz için zaten pek fazla ürün yok bu fiyat aralığında yani bu bütçeye çıktıktan sonra iyi modellerden bi tanesini alabilirsiniz. ikinci Olarak ekran boyutuyla ilgili bir bilgi verilmemiş. Samsung note n5105 ve ekran büyüklüğü sorun değilse Samsung Galaxy Note GT-N8005 donanımsal olarak üst seviye kalemli tabletler. Bu seviyede bu modellerin rakibi de yok ve sizin fiyat aralığınıza uygun modeller. Bir de artık göreciliğini kaybetmeye başlasa da biraz daha orta sınıfta Asus me 171 var ama kalemi istediğiniz hassasiyeti vermeyecektir.

GT-N8005 herhalde iPad'in rakibi olarak piyasaya sürülmüş fakat. Ekran kalitesi konusunda iPad'in eline su dökebilecek bir tablet yok piyasada anladığım kadarıyla. 2048 x 1536 IPS-LED ekranı var iPad 4'ün. Samsung'un ise 1200x800 çözünürlükte TFT ekranı var. TFT Ekran ısınma sorunu yapar mı bilemiyorum. Zaten görüntü kalitesi konusunda mümkün değil boy ölçüşemez ama TFT Ekranı bir de ısınma sorunu yapıyorsa hiç çekilmez.

Burak Bey, iPad 4 ile boy ölçüşecek başka bildiğiniz tablet var mı ? GT-N8005 bir gömlek küçük mü kalır iPad 4 ile kıyaslanınca ?

ASUS Tranformer Infinity var bir de yüksek çözünürlüklü.

Ürünü Türkiye'den alabileceğimiz hiçbir yer yok mu yoksa ben mi bulamadım ?

Sahibinden.com'da bulabildim sadece. Güvenebilir miyim onlara bilemiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...10.1-sifir-garantili-faturali-129618352/detay

Biraz araştırma yaptım yenisi gelecekmiş. http://press.asus.com/events/asus-new-transformer-pad-infinity.php

Bu canavarı beklemekte fayda var :) Sonbaharda umarım Türkiye'ye gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı