Kali Linux sudo uyarısı nedir?

bemyrose

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Kali Linux'ta indirdiğim dosyanın yönlendirmelere uyarak ilerliyorum fakat şöyle bir hata alıyorum. Nedeni nedir?

1637058535378.png

2020 sürümlerinden sonra yazdığınız her komutun önüne sudo eklemeniz lazım bunu ortadan kaldırmak için ise kullanıcıyı root olarak kullanmanız lazım yani komut satırına "sudo passwd root " yazmanız lazım (şifre isteyecek şifre oluşturmanız lazım ) emin değilim öyle birşeydi kullanıcı oturumunu kapatarak kullanıcı adını root girdiğiniz şifreyi girerek sudo hatasını ortadan kaldırırsınız.

2020 sürümlerinden sonra yazdığınız her komutun önüne sudo eklemeniz lazım bunu ortadan kaldırmak için ise kullanıcıyı root olarak kullanmanız lazım yani komut satırına "sudo passwd root " yazmanız lazım (şifre isteyecek şifre oluşturmanız lazım ) emin değilim öyle bir şeydi kullanıcı oturumunu kapatarak kullanıcı adını root girdiğiniz şifreyi girerek sudo hatasını ortadan kaldırırsınız.

Denemeye gidiyorum çok teşekkürler.

Bunu normalde tek seferlik söylemesi lazım. Her işlemde mi soruyor?
her işlemde sudo yetkisi vermeniz lazım ama o dediğim gibi root kullanıcıyla girerseniz hiç başına sudo yazmanız gerekmez
1. yeni bi komut satırı aç
2. sudo passwd root yaz
3. şifreyi toor koyabilirsin unutmamak için sana kalmış tabi
4.şifreyi tekrar yaz
5.kullanıcı oturumunu kapat
6.giriş yaparken kullanıcı kısmına root yaz şifre kısmına az önce belirlediğin şifreyi yaz
7. giriş yap
8.burada yönetici yetkisindesin sudo komutu kullanman gerekmiyor

Geri
Yukarı