Kali Linux VirtualBox Köprü Bağdaştırıcısı İnternet'e Bağlanamıyor

Yani şöyle yapıyorum. ISO olarak Kali'yi indiriyorum ve VirtualBox üzerinden çalıştırıyorum. Boot etmiyorum.
Farkındayım fakat sıfırdan kurunca VBox Additions vs. kurmanız gerekiyor. Kali'nin sitesinde ISO'ların alt taraflarında sanal makine dosyaları var onlardan VirtualBox olanı indirin.

Kurulum ekranında graphical install ekranına bastıktan sonra dil, sistem bölümleme adımlarını geçtikten sonra kurulumun sonlarında wireless bağlantısı ve ethernet lan ayarına, gelen ekranda evet diyoruz sonra kurulumun bitmesini bekliyoruz.

Farkındayım fakat sıfırdan kurunca VBox Additions vs. kurmanız gerekiyor. Kali'nin sitesinde ISO'ların alt taraflarında sanal makine dosyaları var onlardan VirtualBox olanı indirin.
İnen dosya .iso değil de .ova uzantısında iniyor. Yani bir sıkıntı yok buraya kadar ?
Teşekkür ederim herkese yardımlarından ötürü.

İnen dosya .ISO değil de .OVA uzantısında iniyor. Yani bir sıkıntı yok buraya kadar?
OVA uzantısı VirtualBox içindir. OVA ile bilgisayarınıza kuramazsınız, sanal makineye kurabilirsiniz ve sürücüleri hazır yüklü gelir. VirtualBox'tan içe aktar diyeceksiniz o dosyayı kullanmak için. (Yanlış hatırlamıyorsam tabi ki, uzun zamandır VMware kullanıyorum.)

OVA uzantısı VirtualBox içindir. OVA ile bilgisayarınıza kuramazsınız, sanal makineye kurabilirsiniz ve sürücüleri hazır yüklü gelir. VirtualBox'tan içe aktar diyeceksiniz o dosyayı kullanmak için. (Yanlış hatırlamıyorsam tabi ki, uzun zamandır VMware kullanıyorum.)
Anladım. Eğer bir sıkıntı durumu olursa, ISO dosyası ile denerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı