Çözüldü Kali Linux & Windows 10 Dual Boot sonrası EFI silinmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Blackwater Park
Daha fazla  
Merhabalar bilgisayarıma Windows 10'un yanına Kali Linux kurmuştum. Kali Linux'un bulunduğu bölümü silmem gerekti. İlk önce GRUB menüsünden kaldırdım daha sonra da disk yöneticisi ile sildim ancak EFI bölümünü bir türlü silemedim. Çeşitli programlar da kullandım (Paragon Partition Manager, Minitool Partition Manager) ancak fayda etmedi.
Kali Linux bilgisayarımın D diskinde bulunmaktaydı.

1622406627582.png

Çözüm
USB üzerinden denemeye izin veren bir Linux dağıtımını (misal Ubuntu) USB'ye yazıp oradan birimi silmeyi deneyin.
USB üzerinden denemeye izin veren bir Linux dağıtımını (misal Ubuntu) USB'ye yazıp oradan birimi silmeyi deneyin.

Bugün aklıma geldi Arch Linux'un disk yönetim aracını kullanarak deneyeceğim olmazsa Gparted ile de denerim teşekkürler.
arch dan denedim işe yaramadı az önce fedora WS sürümünü USB ye yazdırdım ve EFİ bölümünü sildim cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı