Kali Linux yer yok sorunu

YzgtOrhan

Centipat
Arkadaşlar 2 hafta önce bilgisayarıma Kali Linux 2020 işletim sistemini kurdum fakat disk yerlerini otomatik oluşturmasını istedim. Tek bir bölüm değil kendisi, Boot yerini ve Linux kurulum yerlerini teker teker kurdu fakat boş alanım kalmadı. 400 GB SSD boş bir yer için kullanılıyor. GParted uygulamasıyla bu sorunu düzeltmeye çalıştım fakat diske meşgul hatası veriyor. İnternetten araştırdım Live olarak yapılacak diyor, onu yapmaya çalışıyorum, olmuyor, meşgul hatası veriyor. 400 GB verdiği yer ise masaüstü ev dizini bir dosyaya verilmiş. Sizden istediğim arkadaşlar bu disk bolme nasıl yapılıyor? FDisk'i denedim, o da bir gereksiz sonuç verdi. Sizden ricam bu konuya yardım getirmenizi dilerim ve bunu bütün saygımla talep ve arz ederim.

Sistemim:
  • NVIDIA GeForce 9400GT ekran kartı
  • Intel Core 2 Duo işlemci
  • 2 GB RAM
  • 1GB VRAM

Forumun GNU/Linux Bölümünde Sorulan soruların çoğunluğu Kurulumun uygun yapılmamasından kaynaklanan sorular. Linux kurulacak bilgisayarın önceden disk yapısı nasıl ayarlanmalı? Nasıl kurulmalı?
Dual Boot veya trible boot yapılacak sistemlerde diskin önceden hazırlanması ve kurulum aşamalarını tek tek anlatan bir videoya ihtiyaç var. Fırsat bulabilirsen adım adım anlatmak istiyorum.
Yaşadığınız sorunun nedeni kurulum hatası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı