Kaliteli CAT6 bir kablo ile ADSL kablo farkı nedir?

IsBestOnLy

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ADSL 16Mbps internet paketi kullanıyorum. Modemim keneetic extra DSL Ethernet kablomda vention CAT7 0.75metre hepsinden memnunum. Fakat ankastreden modemime gelen ADSL kablo 22metre 2ekli ve eski bir kablo bazen parazit yapıyor, anlıyorum ben de 40metre ugreen CAT6 kaliteli bir kablo aldım.

22 metresini kullanacağım RJ45 girişlerini RJ11 ile değiştirip ankastre ve modemimden getireceğim sizce verilerde ufakta olsa değişiklik olur mu dandik bir ADSL kablosunda kaliteli bir CAT6 kablosuna geçmek ve ne faydası olabilir? Elektrikçi arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Faydası olur hocam. Cat6 kablolar izoleli olduğu için daha az parazit alır. Ugreen kablonun bakır kalitesi de iyidir. Ben, Ugreen ve Nexans kullanıyorum. Memnunum.

Ek olmayacak olması ve muhtemelen awg değerinin daha iyi olmasıyla beraber paraziti önler ve SNR marjını biraz da olsa artırır. Performans birçok etmene bağlı olduğu için kesin bir şey söyleyemiyorum ama santrale olan uzaklığınızın da 16 Mbit'i tamamen almanızı engelleyen bir olay, kopma problemi yaşıyorsanız azalır.

Hocam modemi direk ankastreye bağlayıp bilgisayar için uzun bir Ethernet kablosu kullanırsanız parazit minimuma iner.

Hocam dairenin içinde mi yoksa dışında mı? Eğer dışındaysa DSL kablosu ile evin içine çekmeye çalışın.
Apartmanın içinde ankastre kutusu fakat güvenemem apartmandakileri tanımıyorum sitede oturuyorum ne olcağı belli olmaz basar kapatırlar felan çocuklar giriyo ben pc ile modem arasında cat7 kablo ile bağlantı yapıyorum 0.75cm fakat modem ile ankastre kutusu arasında dandik telefon kablosu ile bağlantı yapıyorum 22metre uzunluğunda bunu kaliteli bir cat6 kablosu aldım değiştiricem özellikle pinge faydası olurmu diye merak ettim

Geri
Yukarı