Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
İlk önce çok stresli bir insan olduğumu söyleyeyim. Bu lanet olası durum, daha dün gece başıma geldi. Bilgisayarda takılırken bir anda kalbim hızlanmaya başladı. Ne zaman elimi koyup nabzımı ölçmeye çalışsam, sanki kalbim yerinden çıkacakmış gibi hızlı atıyordu. Bununla birlikte bana nefes darlığı da geldi. Burnum açıktı, içerisi de çok havasız değildi. Ama ben sürekli nefes alma ihtiyacı duyuyordum. Ondan sonra bilgisayarı kapadım, dedim "Yatayım". -Bu arada kalp çarpıntım hala geçmedi- yattım ben. Dinlenmeye çalışsam da, kalbim hala sakinleşmedi. Öylesine hızlı atıyordu ki, sürekli nefes alıp veriyordum fakat hala tam olarak nefes alamıyordum. Sanki bütün damarlarım teker teker tıkanıyormuş gibi. Bu duruma dayanamayıp ikide bir balkona çıkıp hava alıyordum -ki sadece bu şekilde nefes darlığı düzeliyordu- fakat çarpıntıyı hala engelleyemiyordum. Sonra ağlaya ağlaya bir yere oturup sakinleşmeye çalıştım. Neyse ki bu sorun bir süre sonra düzeldi. Bu durum herhangi bir kalp hastalığının belirtisi olabilir mi?

Ergenlik döneminde başıma cok geldi. Yattığımda kalbim kulp kulp kulp çok hızlı atardı. Sonra ölümü hatırladım ve namaza başladım. İnşallah sen de başlarsın. Yine de doktora görün derim. Yaş 33

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı