Kamera Kapanıp Açıldıktan Sonra SD Karttaki Görüntüler Silinmiş

O firmadan o ürünü ölsem almam. 400GB verinin çöpe gittiğini düşünebiliyor musun :D

Açılıyor demiş sonrasına da bakarsanız tekrar baktım açılmıyor diyor. Açılmadığını anladığında birde PC'de bakılmış.

Dosya türlerini biliyorum anlatmanıza gerek yoktu. Durumun RAW ile alakası yok. Tabi söylediklerine göre. Dosya verisini paylaşırsa görsel vs. olmadan raw olmadığı açık.
Aynı olay bana da olmuştu. Şimdi detaylı detaylı okuyunca anladım. :9 Sağ olun. (y)

Sanırım fotoğrafları RAW olarak çektiniz. :)

Kamranız Canon ise .CR2, Nikon ise .DNG formatında olmalı.
Fotoğraf JPG formatında.

Sandisk ürünlerini kullanmayın bu tür hatalarla biliniyor. Belleğinizi değiştirin. Çektiklerinizi dediğiniz gibi kapatana kadar açabiliyorsanız kurtarma imkanı var ancak normal şekilde şuan elinizde görüntülenemeyen dosyaları açamazsınız onlar doğru yazılmamış veri içerdiğinden açamazsınız.
Maalesef fotoğrafları çektikten sonra fotoğraf makinesinden görüntüleniyordu. Sonra makineyi kapatıp kenara koydum, tekrar açtığımda görüntülenmedi. Şu an elimde görüntülenmeyen JPG formatında fotoğraflar duruyor.Dediğiniz gibi hafıza kartının gazabına uğradık.

Aynı olay bana da olmuştu. Şimdi detaylı detaylı okuyunca anladım. :9 Sağ olun. (y)
Üzücü bir durum profesyonel makine var diye hiç telefondan da çekmemişlerdi. Olay bana patladı. Biliyorsunuz bu gibi şeyler bir kez yapılıyor :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı