Çözüldü Kamera lensi için ne kadar vergi çıkar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
9
Yer
Detroit
Tam olarak Web'ten alışveriş değil ama genelde vergilendirme soruları bu alt konu altında sorulduğu için bu kategoride soru sormaya karar verdim.
Geçenlerde YouTube'ta İngiliz bir YouTuber'ın yaptığı çekiliş sonucunda osmo pocket kameram için nd lens kazandım. İngiltere'den kendisi kargoya verdi, şu anda gümrükte gözüküyor. Ne kadar vergi gelir sizce?

1627212998035.png

Gelecek olan ürünün çok yakın benzeri: Freewell Bright Day 4K Serisi Filtre ND8/PL, ND16/PL, ND32/PL, ND64/PL DJI Osmo Pocket, Pocket 2, FW-OP-BRG ile Uyumlu : Amazon.com.tr: Elektronik

Amazon'da 750 TL'ye listelenmiş. Bu fiyatı göze aldığımda, hesaplama.net sitesinde yaptığım hesaplama sonucunda 135 TL gibi bir vergi beni bekliyor. Bu doğru mu?

Çözüm
Konuyu okumadan yazmışım.

Çekilişle kazandığınız bu kadar küçük ürün için, 10-15 tl gibi bir ücret ödemeniz yeterli. Damga vergisi, gümrük sunum ücreti gibi ücretler ödeyeceksiniz sadece. 135 TL vergi çıkmaz yani.

---------
Amazonda gördüğünüz ücret vergi dahil ücret.

Siz ek hiç bir ücret ödemeyeceksiniz, gümrük işlemlerini amazon yapacak, tüm ücretleri ödeyecek, ürün kapınıza gelecek.

O fiyat her şey dahil fiyatı.
Konuyu okumadan yazmışım.

Çekilişle kazandığınız bu kadar küçük ürün için, 10-15 tl gibi bir ücret ödemeniz yeterli. Damga vergisi, gümrük sunum ücreti gibi ücretler ödeyeceksiniz sadece. 135 TL vergi çıkmaz yani.

---------
Amazonda gördüğünüz ücret vergi dahil ücret.

Siz ek hiç bir ücret ödemeyeceksiniz, gümrük işlemlerini amazon yapacak, tüm ücretleri ödeyecek, ürün kapınıza gelecek.

O fiyat her şey dahil fiyatı.

Çözüm

Geri
Yukarı