Çözüldü Kamera özellikleri nasıl test edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Yeni telefonlarda malum bir suru kamera var. Ve bunlar için bazi MP degerleri yazilmis. Gercekten oyle olup olmadigini nasıl anliyorsunuz?

Resim cekerek ve cozunurlugune bakarak mi yoksa bir uygulama araciligiyla mi?

Çözüm
Bir ustteki cevapta ekledim. Sizde hangi modun hangi lensi kullandigina dair aciklama da var mi? Bendeki tek aciklama yukardakiler.
Açıklamaya gerek yok. Kameraları parmağınla bloklayarak hangisinin hangi işlevde olduğunu çıkarabilirsin. Örneğin zoom yapıp lensleri tek tek blokla. Hangsini kapattığında görüntü gidiyorsa o lens o amaçlıdır. Geniş açıda, zoom'da tek tek dene. Görüntü tam olarak gitmese de bozulmalar yaşarsın (örneğin portre modunda yardımcı kamerayı bloklarsan bokeh efekti (veya diğer portre modu efektleri) yok olur. görüntü gitmez). Bu şekilde hangi lensinin ne iş yaptığını öğrenebilirsin.
Evet aynen boyle degerlerim. Programla bakinca bu degerleri goremeyince endise ettim de.
1627146390571.png

64 MP :).
Merhaba, 64 MP modu aktifken çektiğiniz bir fotoğrafı galeride görüntülerken aşağıdan yukarıya doğru parmağınızı kaydirin. Cozunurluk değeri şu sekildeyse sıkıntı yoktur:
Eki Görüntüle 1116754
Evet aynen boyle degerlerim. Programla bakinca bu degerleri goremeyince endise ettim de.

Bir ustteki cevapta ekledim. Sizde hangi modun hangi lensi kullandigina dair aciklama da var mi? Bendeki tek aciklama yukardakiler.
Açıklamaya gerek yok. Kameraları parmağınla bloklayarak hangisinin hangi işlevde olduğunu çıkarabilirsin. Örneğin zoom yapıp lensleri tek tek blokla. Hangsini kapattığında görüntü gidiyorsa o lens o amaçlıdır. Geniş açıda, zoom'da tek tek dene. Görüntü tam olarak gitmese de bozulmalar yaşarsın (örneğin portre modunda yardımcı kamerayı bloklarsan bokeh efekti (veya diğer portre modu efektleri) yok olur. görüntü gitmez). Bu şekilde hangi lensinin ne iş yaptığını öğrenebilirsin.
1627146390571.png

64 MP :).

Çözüm

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı