Kan bağışından sonra askeri sağlık sınavında sorun yaşanır mı?

509409

Centipat
Bugün yürürken rastgele Kızılay kan bağış yerini gördüm ve kan veya iğneden korkup korkmadığımı test etmek için (daha önce korkmuştum) kan vereyim korkum varsa da sağlık sınavından önce yenerim diye düşündüm.
Kızılay'da üç kişiye sordum askeri sınava girdim önümde sağlık sınavı var sorun olur mu diye hayır sorun olmaz dediler. 500 ml verdim herhangi bir problem hissetmedim.
Verdikten sonra internette biraz araştırdım bazı şeylerde eksiklik oluyormuş. Bunlar bana sağlık kontrolünde sorun yaşatır mı? 10 gün sonra sağlık kontrolüne girebilirim. Sonuç henüz belli değil ama açıklanmak üzere.
Anlık bir karar verdim hata mı ettim acaba? Herhangi bir sağlık sorunum yok.

"Kızılay'da üç kişiye sordum askeri sınava girdim önümde sağlık sınavı var sorun olur mu diye hayır sorun olmaz dediler."

İnternete neden güveniyorsunuz ki? Yetkili kişilerden ki bilgi alabileceğiniz en yetkili kişilerden bilgi almışsınız zaten.

"Kızılay'da üç kişiye sordum askeri sınava girdim önümde sağlık sınavı var sorun olur mu diye hayır sorun olmaz dediler."

İnternete neden güveniyorsunuz ki? Yetkili kişilerden ki bilgi alabileceğiniz en yetkili kişilerden bilgi almışsınız zaten.
Valla orada çalışanlara saygısızlık olur mu bilmem ama ben tam güvenemedim. İki yıl okuyup bu tür işlerde çalışan çok insan var.
Sormayı unuttuğum tek bir kişi vardı o da kan değerlerine bakan doktor. En iyisi ondan bilgi almak.

Kanınız 10 gün içerisinde artar. Kan sulandırıcı doğal meyve, sebze yemeye dikkat edin. Onun dışında ben çıkarmıyor diye biliyorum.
Ben de öyle düşünüyorum ama bakalım yarın orada çalışan doktora da sorayım içim rahatlasın.

Dün bana mesaj geldi 3 kişiye ulaştı diye.
Ben 1 Şubat'ta verdim deprem olmamıştı, 9 Şubat'ta mesaj geldi kanın 3 kişiye ulaştı diye.
Siz de verebiliyorsanız gidin verin arkadaşlar. Bir sorun olmuyor. Çok küçük bir acı oluyor ama hiçbir şey değil merak etmeyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı