Kan yolu ile bakılabilecek tüm değerleri kapsayan testin adı nedir?

Tam kan sayımı(CBC).
Hocam değil işte hemogram değil dedim okumadınız galiba.

Hocam kısmen haklısın galiba. Çünkü kan testleri parça parça oluyor. Mesela ben kan alırken 2 tane kağıt vardı (hemogram ve biyokimya). Kimisinde maşallah 5-6 tane fiş gibi kağıt elinde sallanıyordu :D. Hemogram da aralarında en fazla değere sahip test galiba (değer sayısı olarak). Burada niye konu açıyorsam :) doktora diyecem ya.

Son düzenleme:

Hocam kısmen haklısın galiba. Çünkü kan testleri parça parça oluyor. Mesela ben kan alırken 2 tane kağıt vardı (hemogram ve biyokimya). Kimisinde maşallah 5-6 tane fiş gibi kağıt elinde sallanıyordu :D. Hemogram da aralarında en fazla değere sahip test galiba (değer sayısı olarak). Burada niye konu açıyorsam :) doktora diyecem ya.
:D hemogram daha fazla değer kapsıyor bu doğru,siz en iyisi doktorla görüşün.

Bu arada konuyla alakasız ama,profil fotoğrafınızdaki kişiyi doğru tahmin edememiştim diye hatırlıyorum başka birinin profil yorumlama konusunda,kimdir bu bayan? :)

:D hemogram daha fazla değer kapsıyor bu doğru,siz en iyisi doktorla görüşün.

Bu arada konuyla alakasız ama,profil fotoğrafınızdaki kişiyi doğru tahmin edememiştim diye hatırlıyorum başka birinin profil yorumlama konusunda,kimdir bu bayan? :)
Hanımefendi The Office dizisinde Erin adlı karakter. çok sempatik değil mi :DDAaa evet hatırladım seni :D

Hocam bu dediğinizi özelde daha rahat yaptırırsınız devlette bunu dediğinizde genelde belli başlı değerlere bakıyor ben de sormuştum doktor anlayamadım falan dedi özele gittiğimde ise 4.500TL -5000TL civarı bir fiyat söylediler söylediğim şey ise kandaki tüm değerlere bakmak istediğimdi ve bunu geçen senenin fiyatı ben de tanıdık bir doktor buldum ona baktırdım ama yine de tanıdık olsun olmasın hepsine bakamadı o da ya birkaç tanesini gözden kaçırdı ya da gereksiz olarak düşündü o yüzden özel daha mantıklı ama bu kadar ücret ödemek istemiyorsanız aile doktoruna sormanızda fayda var onlar sizi yönlendirir.

Hocam bu dediğinizi özelde daha rahat yaptırırsınız devlette bunu dediğinizde genelde belli başlı değerlere bakıyor ben de sormuştum doktor anlayamadım falan dedi özele gittiğimde ise 4.500TL -5000TL civarı bir fiyat söylediler söylediğim şey ise kandaki tüm değerlere bakmak istediğimdi ve bunu geçen senenin fiyatı ben de tanıdık bir doktor buldum ona baktırdım ama yine de tanıdık olsun olmasın hepsine bakamadı o da ya birkaç tanesini gözden kaçırdı ya da gereksiz olarak düşündü o yüzden özel daha mantıklı ama bu kadar ücret ödemek istemiyorsanız aile doktoruna sormanızda fayda var onlar sizi yönlendirir.
Ya hocam aslında şu an ben sivilce ilacı alıyorum Zoretanin. Ve doktor da her ay kontrole gel dedi. Zaten kan tahlili isteyecek benden (Hemogram ve Biyokimya istemişti), kan tahlili yaparken doktordan rica edeceğim her şeye bakabilir miyiz diye ? Bence kabul eder diye düşünüyorum. Yani yapacağı şey sisteme girmek sekreter de bana etiketi verecek bu kadar :).

Bu arada Annem geçenlerde sağlık ocağına gitti ve benim bahsettiğim kan tahlilinden oldu (yani her şeye bakmak zaten bu yüzden ben de olmak istiyorum tüm değerlerime bakmak istedim) ve 3 hafta sonra sonuçlar belli olacakmış. ??!! Normalde kan tahlili olunca (atıyorum sabah olursun öğleden sonra sonuç çıkar) bu niye bu kadar uzun sürüyor ? Devlet diye mi ? Ayrıca sadece 5 ya da 6 tüp kan almış.

Sağlık ocağındaki doktora göre değişir normal doktorlar D vitaminine bile bakamıyor hastaneye yönlendiriyor uzman olması lazım ben cerrah doktoruna yaptırmıştım doktoruna tüm kan tahlillerime bakmanızı istiyorum diyebilirsin hakkın ama bakar mı bilemiyorum genelde ne sıkıntınız var deyip ona göre bakıyorlar halsizim yorgunum gibi gibi ama ısrarcı olursanız bakar ama hepsine bakar mı bilemiyorum doktorun inisiyatifinde bakmaya da bilir veya tamam deyip eksik de bakabilir ben aile dostumuz olan bir doktora göründüm o bile o kadar detaylı bakmadı sizi tatmin etmeye bilir baktığı değerler

Sağlık ocağındaki doktora göre değişir normal doktorlar D vitaminine bile bakamıyor hastaneye yönlendiriyor uzman olması lazım ben cerrah doktoruna yaptırmıştım doktoruna tüm kan tahlillerime bakmanızı istiyorum diyebilirsin hakkın ama bakar mı bilemiyorum genelde ne sıkıntınız var deyip ona göre bakıyorlar halsizim yorgunum gibi gibi ama ısrarcı olursanız bakar ama hepsine bakar mı bilemiyorum doktorun inisiyatifinde bakmaya da bilir veya tamam deyip eksik de bakabilir ben aile dostumuz olan bir doktora göründüm o bile o kadar detaylı bakmadı sizi tatmin etmeye bilir baktığı değerler
Peki doktora ne dersem ikna olur ? Hangi senaryoyu uydurmam gerekiyor ? Keyfi olarak olmama ihtimali var diyorsunuz :).

Peki doktora ne dersem ikna olur? Hangi senaryoyu uydurmam gerekiyor? Keyfi olarak olmama ihtimali var diyorsunuz :).

Ne dersen de işin Allah'a kalmış kahve ağzıyla konuşan doktor da gördüm ısrarcı olmama rağmen tek 1 tahlilime bakmayanını da gördüm 2-3 tane vitamine bakmaya gidip en detayına kadar tahlil yaptıranı da gördüm devlet hastanesi çok garip bir yer özelde bu olmaz ama devlet de tamamen şans yalan söylemene gerek yok kanımdaki tüm değerlere baktırmak istiyorum dersin anlamazsa kanımdaki tüm vitamin mineral ve hormonlara bakmak istiyorum de özel istemediğin kadarına bakar ama devlet pek uğraşmıyor adam seni oradan ne kadar kısa sürede kovarsa onun için o kadar iyi ve hastaneden hastaneye değişiyor bu tahliller benim oturduğu il de devlet hastanesi çinko değerine bakamıyor mesela özelde yaptırman lazım o yüzden belki eksik değerler de olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı