Kanal Tedavisi Sonrası Dişte Ağrı

-the-

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 4 gün önce kanal tedavisi oldum. Doktor yaklaşık 15 dakika sonrası dişi kapattı ve 1 hafta sonra tekrar gel dedi. Bu sürede röntgen çekilmedi. 3 gün sonra tekrar randevum var fakat kanal tedavisi olan dişim de baskı hissi ve ağrı var. O diş ile yemek yerken oldukça ağrı yapıyor. Şu an bile sızlama var. Araya hafta sonu girdiği için doktora ulaşma şansım yok. İnternette yazılanlarda içine ilaç koyup geçici dolgu ile kapatıldığı, 2.seansta kalıcı dolgu yapılacağı falan yazıyor. Sizce bu ağrı normal mi?

Evet normal. Tedavin bittiği zaman belli bir süre daha devam edecek ama sonrasında rahatlamış olacaksın.

@painkiller Sizin sevdiğiniz konular. 😆

390787

Merhaba, 4 gün önce kanal tedavisi oldum. Doktor yaklaşık 15 dakika sonrası dişi kapattı ve 1 hafta sonra tekrar gel dedi. Bu sürede röntgen çekilmedi. 3 gün sonra tekrar randevum var fakat kanal tedavisi olan dişim de baskı hissi ve ağrı var. O diş ile yemek yerken oldukça ağrı yapıyor. Şu an bile sızlama var. Araya hafta sonu girdiği için doktora ulaşma şansım yok. İnternette yazılanlarda içine ilaç koyup geçici dolgu ile kapatıldığı, 2.seansta kalıcı dolgu yapılacağı falan yazıyor. Sizce bu ağrı normal mi?
Bende oluşan iltihap sonucu kanal tedavi olmuştum. Dişime dokunsam havaya uçuyordum o derece. Gittim ilk aşama oldum bütün ağrılar geçti. 2. Seansta dolgu yapıldı. Bu süreçte herhangi bir ağrı yoktu fakat olabilir diye belirtmişti ve ağrı kesici yazmıştı. Size ağrı kesici verdi mi?

Ben 3 yıl önce kanal tedavisi oldum 1 ay ağrı yoktu sonra başladı aynı yerde. Şüphelendim doktora sordum yandaki dişler çürüme varsa ağrı yapabilir dedi. 3 Yıldır kanal tedavisinin olduğu yerdeki ağrı ile yaşıyorum kafama takmadığım zaman hiç ağrımıyor. Başka dişler de etken edebilir dayanılmayacak hale gelirse doktoruna da değiştirebilirsin belki iyi yapamamış da olabilir.

Bazı kanal tedavisi yöntemlerinde ilk gün kanallar temizlenmiyor. Keza kanal tedavisi öyle 15 dakikada tamamlanacak bir süreç değil. Dişin üst tabakasını kesip, sinirleri öldürmeye başlaması için ilaç ve kaplama koyuyorlar. 7-10 gün içerisinde de tedaviyi tamamlamak için çağırırlar. O dişte şu anda depulpin vardır muhtemelen. Geçici dolgu olduğu süreçte orayla yemek yememeniz önerilir. Eğer bir de sert bir şeyler yediyseniz geçici dolguyu dökmüş olabilirsiniz. Doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, şimdi doktorun yanına gittim başka hasta ile ilgilendiği için rahatsız etmek istemeden kısaca ağrı olduğunu söyledim. Ağrı kesici kullanmamı , randevu gününde tekrar gelmemi söyledi. Yani ayaküstü 2 dakika konuştum. 1.seans çok kısa sürmesi ve dişinde kanama oldu sinirleri tam alamamış olabiliriz demişti, kanal tedavisinin uzun sürdüğünü biliyorum diş uyuştuktan sonra toplasanız 15 dakika çalışma sonrası dolgu ile kapatıldı.
Tekrar cevaplarınız için teşekkür ederim, saygılar

Geri
Yukarı