Kapanan hattın mesajları ve aramaları geri gelir mi?

Souflyyyy

Centipat
Merhaba arkadaşlar, size bir soru soracağım benim aylardır hattım kapalı ve kimin aradığı kimin msj açtığını bilmiyorum. Aylardır da haberim yok ben bu kartı açarsam tüm msjlar ve arama geçmişi geri gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, size bir soru soracağım benim aylardır hattım kapalı ve kimin aradığı kimin msj açtığını bilmiyorum. Aylardır da haberim yok ben bu kartı açarsam tüm msjlar ve arama geçmişi geri gelir mi?

Gelmez.

Peki uçak modunda iken msjlar geri geliyor mu veya arama kayıtları?
İkisi farklı şeyler.

Sizi kimin aradığının bilgisi ArayanıBil(Türk Telekom), KimAramış(Turkcell) gibi servislerle ve ücretli bir şekilde size iletilir. Yani bu servise sahip değilseniz, telefon kapalıyken veya uçak modundayken sizi arayanları görüntüleyemezsiniz.

SMS'ler için ise (yanlış biliyor olabilirim) 24 saat yalnızca tutuluyor kayıtlarda, operatöründen operatörüne de değişebilir süre ama belirli bir süre tutuyor. O süreyi aşmasına rağmen hala telefon kapalıysa veya uçak modundaysa SMS yine iletilmez.

Şimdi gelelim mesajdaki farklılığa. Hat aktivasyonu yoksa bu dediklerimin ikisi de gerçekleşmez. Çünkü hat aktif değildir. Çünkü numara hiçbir operatöre kayıtlı değildir, boştadır.

Özetle hattınız aktif değilse ne gelen SMS'leri görürsünüz ne arayanları.

Geri
Yukarı