Kapı Kilidi Önerisi

Berkay4154

Kilopat
Arkadaşlar çelik kapının kilidini değiştirmek istiyoruz lakin hem çeşit çok hem hiç anlamadığımız bir konu. Kilitler hakkın da bilgisi olan veya güvenirliğin den emin olduğunuz ve önerebileceğiniz kapı kilidi var mı? (Tabii uçuk fiyatlara değil daha makul fiyatlar olursa sevinirim. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe verir misiniz? Kesin bir bütçe, lütfen.
Yani benim kafam da en fazla 100 lira var ama açıkçası 50 liralık kilitle 100 liralık arasın da ne fark var derseniz? Tam olarak bilmiyorum, çeşitleri mevcut: Bilyalı, german... ama bunların da kendi içinde çeşidi varmış yani iyice kafam karıştı. :p

Arkadaşım öncelikle sen kilidi değil bareli değiştireceksin. Sadece barel değil, bareli korumak için rozet de alman gerekiyor. İyi bir rozet sadece 100 TL'den başlıyor. 400 - 500 TL verebilirim diyorsan STP veya kuşak kilit diye geçen kilitten taktır. Bareli makaralı olduğu için kırmayla, zorlamayla açılmıyor. İlla anahtar uydurmaları lazım. 100 TL'den fazla veremiyorsan tuzaklı ve/veya çelik takviyeli barel al.

Arkadaşım öncelikle sen kilidi değil bareli değiştireceksin. Sadece barel değil, bareli korumak için rozet de alman gerekiyor. İyi bir rozet sadece 100 TL'den başlıyor. 400 - 500 TL verebilirim diyorsan STP veya kuşak kilit diye geçen kilitten taktır. Bareli makaralı olduğu için kırmayla, zorlamayla açılmıyor. İlla anahtar uydurmaları lazım. 100 TL'den fazla veremiyorsan tuzaklı ve/veya çelik takviyeli barel al.
Rozet den kastınız bu barel koruyucu mu oluyor? Oysa ondan var. (çelik) İlk tuzaklı bakmıştım ama dediğim gibi emin olamadım.
Benim baktığım:

Rozet bunlar oluyor. Vidası en az 8 metrik olacak. 16 TL fiyatı olan rozetin kırılması 10 saniye bile sürmüyor. Rozet kırma ve barel kırma diye Yotube'de aratırsan çok video yok ama biraz fikir edinebilirsin. Bir de satın alacaksan barelin uzunluğunu ölç. Uzunlukları farklı oluyor. Onu da barel değiştirme diyerek videosunu arat. Basit bir işlem.

Rozet bunlar oluyor. Vidası en az 8 metrik olacak. 16 TL fiyatı olan rozetin kırılması 10 saniye bile sürmüyor. Rozet kırma ve barel kırma diye Yotube'de aratırsan çok video yok ama biraz fikir edinebilirsin. Bir de satın alacaksan barelin uzunluğunu ölç. Uzunlukları farklı oluyor. Onu da barel değiştirme diyerek videosunu arat. Basit bir işlem.

Bizde bu mevcut rozet /barel koruyucu olarak.
20191209_161543.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı