Kapıda ödeme nasıl yapılır?

apo3169

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben Instagram Shopier aracılığıyla ürün satıyorum satışlarım fena değil ama müşterilerimin çoğu kapıda ödeme olmadığı için vazgeçiyor. Bir şirketim yok.
Kapıda ödeme olayını nasıl halledebilirim?

Shopier'ın POS'u yok mu?
Kartla ödemek ödememek kişisel tercihtir. Bizimkiler de sevmiyor.

Merhaba ben Instagram Shopier aracılığıyla ürün satıyorum satışlarım fena değil ama müşterilerimin çoğu kapıda ödeme olmadığı için vazgeçiyor. Bir şirketim yok.
Kapıda ödeme olayını nasıl halledebilirim?
Kapıda ödemeli kargo gönderimi ekstra ücret ister. Çalıştığın kargo şubesine sorarak fiyat alabilirsin.

Kartla ödemek ödememek kişisel tercihtir. Bizimkiler de sevmiyor.
Eee elle ödemeyi de sevmiyor. Konu sahibi o yüzden konu açmış. Hangi kişisel tercihi sunmak istersiniz? Parayı elle ödeme veya kartla ödeme dışında farklı bir transfer yöntemi var da biz mi bilmiyoruz?

Yanlışım yoksa kargo firması ile kapıda ödemeli ürün satmak için vergi levhasına sahip olması gerek.

Bende var, olmadığında denemediğim için fikrim yok o konuda.

Eee elle ödemeyi de sevmiyor. Konu sahibi o yüzden konu açmış. Hangi kişisel tercihi sunmak istersiniz? Parayı elle ödeme veya kartla ödeme dışında farklı bir transfer yöntemi var da biz mi bilmiyoruz?

Anlamadım. Amaç seçenek sunmak zaten.

Farklı bir ödeme yöntemi var mı sorunuza cevaben, bazı müşterilerim alışveriş yaptığında fatura kesiyorum ve 30 gün içinde uygun bir zamanlarında ödeme yapıyorlar. Çoğu faturayı muhasebe departmanında veriyor ve şirketin toplu ödemeleriyle beraber ödeniyor. Daha farklı fantastik uygulamalar da vardır elbet.

Ben zamanında şirket olmadan ptt ile kapıda ödemeli gönderebiliyordum. Ptt sana ürünün faturasını soruyor ve istiyor yazıcıdan çıkarttığım sitemin oluşturduğu irsaliyeyi veriyordum o şekilde kabul edilip kapıda ödemeli gönderiyorlardı. Bu dediğim 5 sene önce yaşanmış olaydır şuan kapıda ödemeyi tüm sitelerimden kaldırdım günümüzde gereksiz hale gelmiştir.

Bende var, olmadığında denemediğim için fikrim yok o konuda.

Anlamadım. Amaç seçenek sunmak zaten.

Farklı bir ödeme yöntemi var mı sorunuza cevaben, bazı müşterilerim alışveriş yaptığında fatura kesiyorum ve 30 gün içinde uygun bir zamanlarında ödeme yapıyorlar. Çoğu faturayı muhasebe departmanında veriyor ve şirketin toplu ödemeleriyle beraber ödeniyor. Daha farklı fantastik uygulamalar da vardır elbet.
Bunun fantastik olan bir tarafı yok ki. Kendiniz almış olduğunuz bir risk. Yani bu bir ödeme yöntemi değil. Ödeme yöntemi olan kısmı, muhasebecinin banka hesabından size artık EFT veya havale yapıyor oluşu.

Müşterilerinizin tekliflerini değerlendirin. Kredi kartı destekleyen POS'lar veya Masterpass gibi inovasyonları deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı