Kapıda Ödeme Sorunu

Kanekiyi severim

Hectopat
Daha fazla  
Bursa'da yaşayan kız arkadaşıma hediye göndereceğim ama kargo ücreti kısmı ve kapıda bilgi isteme kısmı biraz kafamı kurcaladı, kredi kartı üzerinden alacağım kargo ücreti bana mı kesilir yoksa eve gelen kargocu elden mi alır? Kapıya geldiklerinde aile bireylerinden biri olduğunuzu öğrenmek için TC kimlik no falan istenmekte onu kendi TC mi kıza versem kız söylese o şekilde halledilebilir mi? bu süreç nasıl olur? İlgileriniz için teşekkür ederim. İyi günler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ödemeyi yaptığınızda kargo ücreti varsa onu da tahsil ediyorlar, kapıda ekstra bir ödeme çıkmıyor. Siparişi verirken belirtiliyor.
Mevzuatta TC gerekli deniyor ama işleyiş de çok büyük bir oranda TC istemiyorlar. Kargoyu teslim alan kişi kendi TC bilgisini vererek de alabilir. Diğer kargolarda henüz görmedim fakat Yurtiçi ve Hepsijet, temassız teslimat kodu gönderiyor alıcının telefon numarasına, gelen kuryeye sadece bu kodu söyleyerek de teslim alınabiliyor.

Ödemeyi yaptığınızda kargo ücreti varsa onu da tahsil ediyorlar, kapıda ekstra bir ödeme çıkmıyor. Siparişi verirken belirtiliyor.
Mevzuatta TC gerekli deniyor ama işleyiş de çok büyük bir oranda TC istemiyorlar. Kargoyu teslim alan kişi kendi TC bilgisini vererek de alabilir. Diğer kargolarda henüz görmedim fakat yurtiçi ve HepsiJet, temassız teslimat kodu gönderiyor alıcının telefon numarasına, gelen kuryeye sadece bu kodu söyleyerek de teslim alınabiliyor.

HM, tamam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı