Kapris kaç yıl çekilir?

Eğer arkadaşınsa zaten onu öyle kabul etmiş olman gerek.
Hayır böyle olmaz. Bir insan ile arkadaş olmak onu bütün iyi ve bütün kötü yönleri ile kabul etmek değildir. Ben gereğinden çok fazla kez ikaz ettim, uyardım, huyunu değiştirmesini vs. çok söyledim. Yani sırf arkadaşı olduğum için kimsenin kaprisini sebepsiz yere çekmek mecburiyetinde değilim, bu konuda fikrinize katılmıyorum.

Hayatımı sorgulattırıyor

3 yıldır çekiyorum hocam
Ben olsam eğer birazcık samimi birisiysem çok samimi olmasam bile ona derdim ki. Seni kırmak istemem seninle arkadaşım ama bazen birazcık şu konu bu konu rahatsız ediyor beni ve dediklerimi yanlış anlama derdim. Ama eğer seni çok sıkıyorsa, o sıktığı konular tahammül edilmeyecek bir şeyse ve onunla samimiyim ama az samimi isem onun mesajlarına geç cevap veririm telefon açıyorsa açmam. Böyle.

Hayır böyle olmaz. Bir insan ile arkadaş olmak onu bütün iyi ve bütün kötü yönleri ile kabul etmek değildir. Ben gereğinden çok fazla kez ikaz ettim, uyardım, huyunu değiştirmesini vs. çok söyledim. Yani sırf arkadaşı olduğum için kimsenin kaprisini sebepsiz yere çekmek mecburiyetinde değilim, bu konuda fikrinize katılmıyorum.

Sen dediğimi yanlış anlamışsın. Arkadaş olduğun için birinin kaprisini çekeceksin demedim ben. Zaten arkadaşlık oluştuysa o sıkıntıları görüp değiştirmiş olman veya çekilebilecek bir düzeyde olması gerek. Eğer birini çekemeyecek düzeydeysen zaten iyi arkadaş değilsindir. Sonradan huy edinmiş ve sınırlarını aşıyorsa yolları ayırın derim.

Geri
Yukarı