Kare hızı çok düşük

eminkarakucukk

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i9-9900 @ 3.60GHz
MSİ B150M BAZOOKA
Corsair Vengeance LPX 16 GB 3200 MHz DDR4
MSI GeForce GTX 1080 Ti Armor 11G OC
Meslek
Öğrenci
İlk önce bilgisayarı sıfırladım hiçbir sorun olmadı. Sonra donanımları söküp hepsini içlerine kadar temizledim her zaman yaptığım şey bu senede 1 kez yaparım. Sonra parçaları.
Taktım, bilgisayar açılmadı sürekli açıldı kapandı 7 - 8 kere sonra dedim ki aha bir sorun var dedim RAM'i 2. yuvadan 1E geçirdim PC açıldı ama bu sefer de kare hızı aşırı düşük. Ne yapacağım?

İlk önce bilgisayarı sıfırladım hiçbir sorun olmadı. Sonra donanımları söküp hepsini içlerine kadar temizledim her zaman yaptığım şey bu senede 1 kez yaparım. Sonra parçaları.
Taktım, bilgisayar açılmadı sürekli açıldı kapandı 7 - 8 kere sonra dedim ki aha bir sorun var dedim RAM'i 2. yuvadan 1E geçirdim PC açıldı ama bu sefer de kare hızı aşırı düşük. Ne yapacağım?
Hocam kare hızı düşük derken sabit olarak heryerde 10hz ye düşmüş tarzı birşeymi yoksa kasıyor anlamında mı?

Hocam eğer çift RAM varsa 1tanesini algılamamış olabilir. 8 ile 16 GB RAM arasında çok fazla kare hızı farkı var.
Hayır. Çok fazla kare hızı farkı yok. Hatta 16gb gerektirmeyen zamanlarda nerde yese aynı FPS yi verir.

Hocam kare hızı düşük derken sabit olarak her yerde 10Hz'ye düşmüş tarzı bir şey mi yoksa kasıyor anlamında mı?

Hayır. Çok fazla kare hızı farkı yok. Hatta 16 GB gerektirmeyen zamanlarda nerede yese aynı FPS'yi verir.

Hocam bazı oyunlar 10-11GB RAM harcıyabiliyor. Arkadaşın oynadığı oyuna bağlı değişir.

Hocam bazı oyunlar 10-11GB RAM harcıyabiliyor. Arkadaşın oynadığı oyuna bağlı değişir.
Hocam arkadaş oyun oynadığını söylemiyor ki?

Ayrıca çift kanal kullanıldığını da belirtmemiş.
Neye göre konuşuyorsunuz anlamadım.

Her mesajıma beğenmedim atın belki haklı olursunuz.

Hocam kare hızından kastınız nedir ?

Hocam şimdi hiç ekran alamıyorum VGA ışığı sürekli yanıyor. Kare hızından kastım ekran yenileme.

Hocam kare hızı düşük derken sabit olarak her yerde 10Hz'ye düşmüş tarzı bir şey mi yoksa kasıyor anlamında mı?

Hayır. Çok fazla kare hızı farkı yok. Hatta 16 GB gerektirmeyen zamanlarda nerede yese aynı FPS'yi verir.

Aynen sabit olarak her yerde kısım kısım yeniliyor ekranı.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Anakartta jbat1'e tornavida ile kısa devre yaptırdım. Düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı