Kargo Şirketleri İle İlgili Yaşadığınız Sorunları Bizlerle Paylaşın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Carnage86

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İzmir
Bu başlık altında bugüne kadar hangi kargo şirketlerinden memnun kaldığımız, hangilerinde ciddi sorunlar yaşadığımızdan bahsedelim.

Mesela ben Yurtiçi Kargo ile gelen siparişlerimin çoğunda sorun yaşadım. Kargo beklerken evden dışarı adımımı atmamama rağmen beni bir türlü evde bulamıyorlar ve saat kaçta bana ulaşamadıkları hakkında fikirleri yok. Dün de aynı sorunu yaşadım ve apartmanın kapısında "paketiniz teslim edilemedi gelin şubemizden alın" yazan kağıt bile yok. Araçlarını da çevredeki kimse görmemiş. Bunun dışında paramparça gelmiş kitaplar için tutanak tutturmamak için bahane bulmaya çalışan bir kuryeleri var. Onu da geçtim kapıda ürün kontrolünden bile rahatsız oluyorlar, adam "hasarlı geldiyse kapıda kontrol edemezsiniz, şubemize gelin" dedi bir tanesi. Sadece bunlarla iş yapan online alışveriş sitelerinden ürün almaya şüpheyle yaklaşıyorum.

Sizde durum nasıl? Hangi kargo şirketi ömrünüzden ömür götürdü, hangisi gayet sorunsuz bir şekilde teslimat yaptı?

Düzenleme notu: Biraz öfkeyle yazınca saçma sapan bir başlık açmışım, düzenleme için Syper'a teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
UPS ile ilgili olumsuz bilgiler aldım. Bizim eve sık sık Yurtiçi kargodan malzeme gelir daha sıkıntı yaşadığım olmadı. Ayrıca kargo şirketlerine genel olarak değil de yerel olarak bakmak daha mantıklı.

Ben daha Yurtiçi Kargo ile sorun yaşamadım. Hatta bana mesaj atıyorlar buradaki dağıtıcıya gelince. Sonra şu günde teslim edilmesi tahmin ediliyor diye de ekliyorlar. Bakmışım o gün gelmiş kargo. Ama PTT Kargo sağ olsun çok çektirdi bize. Salaklar adresi bulamamışlar. Aramaya bile zahmet etmediler. Direkt Ankara'ya geri postalamışlar. En 3 kere Ankara'ya gitti geldi kargo. En son ulaştı elimize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim favorim Aras Kargo. Yurt İçi'den yüzü gülenler arasında ben yokum. Buradaki adamlar eve dahi çıkmaya tenezzül etmiyor. Kapıya çıkın diyor. Halbuki kapıya gelmeli. Evde yoksak kapıya ürün kodu yapıştırmalı.

Yaşadığımız sorunların çalışan elemanların hatası mı yoksa şirket politikası mı olduğunu iyi irdelememiz gerekiyor. Aynı şirket ile hep sorun yaşıyorsam bu beni şüphelendirir. UPS bugüne kadar başımı ağrıtmadı. MNG Kargo'da da artist bir çalışan haricinde de can sıkıcı bir durumla karşılaşmadım. Kuryenet ile bir olay yaşadım ki Yurtiçi Kargo'yu bile mumla arattı.

Ups ve Yurtiçi kargodan hiç bir şikayetim olmadı.
Aras kargo ile anlaşmalı hiçbir dükkandan alışveriş yapmam. Alibeyköy şubesinde ki iki elemanın yüzünden.
Biri öküz gibi çaldığı için dayak yedi, biri de ''kutuyu açın ben beklemem'' dedi, aldığım firmanın internet sitesinde kontrol etmem gerektiği yazıyor dedim.
''Banane lan'' diyince mahallede ki çocuklara dövdürmek zorunda kaldım.
70 günlük darp raporu aldı.

biri de ''kutuyu açın ben beklemem'' dedi, aldığım firmanın internet sitesinde kontrol etmem gerektiği yazıyor dedim.

Bu çakallığı pek çok kurye yapmaya çalışıyor. (UPS'dekiler hiçbir zaman bunu yapmadı.) Burada dikkat edilmesi gereken imza atmadan önce kontrol etmek ve "sorun varsa şubeye bildirin" diyenlere inanmamak. Hasarın farkına ne kadar geç varırsanız işiniz o kadar işiniz uzar. Hemen aldığınız sitede "kontrol etmeden almayınız" yazdığını söyleyin, büyük ihtimalle çark edeceklerdir.

Mirkan Abi adamı malulen emekli etmişsin mübarek.

Saygılar abi. Ben GTX780 sevmiyorum bu arada. Acayip soğudum şuan. Hemen bu an. Şimdi şu saniye. Saygılar abi...

- - - Güncellendi - - -

Evet, UPS'in genelde kaliteli adamları var. Ancak buradakilerle daha tanışma fırsatımız olmadı.

UPS Amerika'da baya iyi. Türkiye'de sadece bir kere evime kargo getirdiler yurtdışından gelen onda bir sıkıntı olmadı. MNG Kargo hala aktif mi bilmiyorum ama onlarla sorun yaşadım. Bir yarışma sonucu bir adet PS3 oyunu kazandım. Yarışmayı düzenleyen şirket oyunu MNG Kargo'ya vermiş. Evin bir arka paralelinde Bostancı bayileri var ona rağmen evi bulamadılar ben gidip kendim aldım zorla. Bu dediğimden yaklaşık 3 sene geçti rahat tabii.

Şuana kadar hiçbir kargo şirketleriyle sorun yaşamadım.

Haydi hayırlısı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…