Çözüldü Kargocunun herhangi bir imza almadan direkt kargoyu bırakıp gitmesi normal midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Syremix

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce İtopya'dan aldığım Corsair RMx 2021 PSU'um geldi ancak kargocu ne bir imza ne başka bir şey almadan direk gitti kutunun sağına soluna bakıyorum da ezik göremedim hafif köşlerinin uçlar yırtık gibi geldi ancak eziklik buruşukluk veya büyük çaplı bir parçalanma kutuda yok video eşliğinde açacağım ama bir imza veya başka bir şey istememesi benden normal midir?

Pandemide böyle yapıyorlar gibi. 5-10 kargo aldım ve hiçbirinde imza almadılar. Yarısı telefona gelen SMS'teki şifreyi istedi. Bence fazlasıyla yeterli.
Zaten hasar tutanağını tutacak kargo çalışanı yok ülkede. Varsa da bizim buralarda yetişmiyor onlardan.

Kargocu getirdiğinde babamla konuşuyordu direk onun ağzından doğru kişilere getirio getirmediğini sorduğundan sanırsam benden kod da istemedi yoksa babam bir kod söylemişti bana ama onunla konuşup doğrulattığından dolayı kargocu sanırsam direk gerek duymadı.

Bu imza olayı panemiden sonra bırakıldı hastalık yayılmasın diye. Yerine kod getirildi, müşteri telefona gelen kodu söylüyor ve doğruysa, kuryenin ancak o zaman teslim etmesi gerekiyor. Ama maalesef kargo firmaları yine şaşırtmadı ve yine prosedüre aykırı şekilde kargo teslimi yapıyorlar. Her kargo konusunda yazarım; Türkiye'de bu firmalarının tepesine, onları hizaya getirecek gerçek bir otorite gelmesi şart. Ama gerçek bir otorite, böyle cezayı yazdı mı firmadan "Yandım Allah!" diye ses gelecek, bunu başka çaresi yok. Tamamen firmaların, hatta tek tek şubelerin insafına kalmış durumdayız tüketiciler olarak. İyi bir şube ise işin görülüyor ama kötü bir firma/şubeyse paketin başkasına verileblir, kırık çıkabilir, şubenin keyfine göre tutanak tutulmayabilir ve ihale sana kalabilir vs. vs.

Kesinlikle. Tamamen şubelerin insafına kalmış durumdayız.

Sadece kargo şirketleri değil başka birçok sektörde disiplin ve düzen yok. "Yandım Allah!" kısmına çok güldüm. :D :D

Geri
Yukarı