Karşınızda Istanbul Havalimanı!

29 Ekim tarihinde boyle bir ismi boyle bir projeye koymak ahmaklik olurdu zaten :) Tekrardan hayirli olsun milletimize.
Bilmiyor muyuz sanki akıllarındakini:) O gaflete düşmediler en azından:) Vatanımıza milletimize hayırlı olsun:)

Fiyatlara yansır diyebilirsin belki ama bunun bütçesi kaç yıl önce hazırlanmıştır zaten. Bunu amorti edecek gelirler çoktan tahsil edilmiştir.

Evet geçtiğimiz günlerde teşviki ve hazırlığı gördük. Umarım AtlasGlobal batmaz da ülkede eli yüzü düzgün bir hava yolu şirketi kalmış olur.

Kaldı ki verilen 90 küsür milyon yolcu sözü tutturulabildi mi? Çok beğenilen(!) yeni havaalanının firmalardan müşterilere nasıl yük olduğunu görmüş olduk.

Bu hava alanı sadece otobüs firmalarına yaradı. Mesela cuma günü Ankara'ya gideceğim. Hava alanına gitmektense otobüs bileti aldım. Eskiden ne güzel dibimdeydi hava alanı, binip gidiyordum.

THY hariç diğer firmalar terk ediyor zaten yavaş yavaş. THY'nin üssü gibi bir şey olacak bu gidişle. Yolcular içinse eğer metro ve otobüs seferleri yapılıp arttırılmazsa pek tercih edilmeyecek gibi. Zaten sırf bu yüzden eskiden kimsenin yüzüne bakmadığı Sabiha Gökcen Havalimanı sabah akşam ağzına kadar dolu bu sıralar.
Evet geçtiğimiz günlerde teşviki ve hazırlığı gördük. Umarım AtlasGlobal batmaz da ülkede eli yüzü düzgün bir hava yolu şirketi kalmış olur.

Kaldı ki verilen 90 küsür milyon yolcu sözü tutturulabildi mi? Çok beğenilen(!) yeni havaalanının firmalardan müşterilere nasıl yük olduğunu görmüş olduk.
Hiç sanmıyorum o sözün tutulabildiğini. Hatta iki yıl desen yine tutulması çok zor.

AtlasGlobal şu an çırpınıyor bakalım çıkabilecek mi. Yeni havalimanındaki giderler maalesef AtlasGlobal ve Onur Air gibi firmaları yıprattı. Onur Air şu sıralar Antalya'ya taşınma içerisinde. Bakalım AtlasGlobal de Bodrum veya benzeri bir yere taşınma kararı alması muhtemel bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı