Kart Bilgilerini Korumanın Sekiz Yolu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Kredi Kartı güvenliği

Siber suç ekonomisinin yıllık değeri her yıl artarak büyüyor. Siber güvenlik şirketi ESET yasa dışı yollarla ele geçirilen yaklaşık 24 milyar kullanıcı adı ve parolanın dolaşımda olduğunu paylaştı. Dolandırıcılar kredi kartlarına ait bilgileri hem kullanmak hem de bu bilgileri satmak için kullanıcıları kandırmaya çalışıyorlar. ESET uzmanları artarak büyüyen bu sorun ile ilgili olarak, kullanıcılara kredi […]

Devamı: Kart Bilgilerini Korumanın Sekiz Yolu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Kartı internet ödemelerine kapatıp limitli sanal kartla kullanın. Bir ara papara kartımdan durduk yere 500tl çekilmeye çalışılmıştı Allahtan param yoktu paparada.

Kartı internet ödemelerine kapatıp limitli sanal kartla kullanın. Bir ara papara kartımdan durduk yere 500tl çekilmeye çalışılmıştı Allahtan param yoktu paparada.
Kartları kullanıma kapatıp sadece para yüklerken ve işlem yaparken açıyorum. Sanal kart olayını tam idrak edemedim doğrusu.

Kullandığım banka "güvenlik önlemi" olarak sanal kart oluşturmamı kısıtladığı için kredi kartımla mecburen her yerde alışveriş yapıyordum. En güvenli yöntem sanal kart gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı