Kas çalışması sonrası kolumu açamıyorum

Kalopsy

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Öncelikle şunu söyleyeyim yaşım küçük. Arkadaşımla bilek güreşi yaptıktan sonra yenildim ve zoruma gitti. Bende 4 kg lik dambıl ile her 2 kol için ilk gün 100 kez normal dambıl indirip kaldırma yaptım. Kolumu 180 derece yapamıyordum ama ağrımıyordu. 2. gün açma germe, plunk, kelebek hareketi gibi hareketler yaptım ve yine 100 kez indirip kaldırdım her iki kolda da. 3. günü bugün oluyor ve sabah uyandığım anda sağ ve sol kolum 90 derecelik açıda kaldı 180 derece yapmaya çalışınca inanılmaz acıyor. Hamlamışsın uzun süre yapmadığın için dediler ama sol kol kasımda biraz kızarıklık var ve normal dururken acıyor. Lütfen yardım edin işkence gibi bir şey bu 😞.

Öncelikle şunu söyleyeyim yaşım küçük. Arkadaşımla bilek güreşi yaptıktan sonra yenildim ve zoruma gitti. Bende 4 kglik dambıl ile her 2 kol için ilk gün 100 kez normal dambıl indirip kaldırma yaptım. Kolumu 180 derece yapamıyordum ama ağrımıyordu. 2. gün açma germe, plunk, kelebek hareketi gibi hareketler yaptım ve yine 100 kez indirip kaldırdım her iki kolda da. 3. günü bugün oluyor ve sabah uyandığım anda sağ ve sol kolum 90 derecelik açıda kaldı 180 derece yapmaya çalışınca inanılmaz acıyor. Hamlamışsın uzun süre yapmadığın için dediler ama sol kol kasım'da biraz kızarıklık var ve normal dururken acıyor. Lütfen yardım edin işkence gibi bir şey bu 😞.

100 kez mi? Keşke spor yapmadan önce bilen birine danışsaydınız.

Sadece pump yapmışsın. Çok çok cılız değilsen eğer ne kas kütlesi kazanırsın ne de güçlenirsin. Onun yerine vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlere yönel ya da eve minimum 40 50 kg lık ağırlıklar al. Ya da gym.

Yeni konular

Geri
Yukarı