Kas yırtılması sonrası antrenman yapılır mı?

Kemalus

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 6 hafta bacağımda ısınmadan topa vurmamdan dolayı kas yırtılması oldu. 1 ay bekledim geçer diye zaten ağır bir durum yoktu, koşabiliyordum, yürüyebiliyordum sadece topa vuramıyordum. Sıra gittik spor hekimliğine kas yırtılması var dedi, kasın içi kanamıs 8 cm kanama olmuş onu iğne ile aldılar bandaj sardılar bacağımda 3 gün sonra gel kanama yoksa bandajı çıkartcaz dediler, gittik 3 gün sonra cıkartılar. Sonra fizik tedavi egzersizlerine geçtik onları yaptım doktor 3 4 hafta top oynama dedi ben de fizik tedavi egzersizlerini yaptım ve 2 hafta oldu şu ana kadar ağrım bayağı azaldı hatta 1 2 kere topa vurdum önceden acıyordu artık acımıyıor ama ben işimi garantiye almak için 1 hafta daha oynamayacağım 1 hafta sonra antrenmanlar başlıyor, yeni külübümle sözleşme imzalayacağım. Sizin fikrinizi de alabilir miyim?

Hafif düz koşuyla başlamanın sakıncası olacağını sanmıyorum. İçin rahat etmeyecekse 2 hafta daha dinlendir.

Hafif düz koşuyla başlamanın sakıncası olacağını sanmıyorum. İçin rahat etmeyecekse 2 hafta daha dinlendir.
zaten ben düz tempolu koşu yapnca acımıyor 1 hafta sonra yeni kulubumle antrenmanlara başlıyacam o zmn a kadar topa vurmucam doktor 4 hafta dedi bacaklarının verdiyi tepkiye bağlı olarak erkende olabilir dedi bacaklarım erken tepiki vermiş olabilir 3. haftadan sonra oynamaya başlıcam teşekkür ederim verdiğin tavsiye için

Yeni konular

Geri
Yukarı