Kasa almak vs fan almak

EnderUgurlu

Centipat
Daha fazla  
Sharkon tg4. benim sorunum şu işlemcim fazla ısınıyor hava akışım kötü İtopya'dan almıştım şu an serviste sordum ya kasa alın ya da fan dediler. Bize sıvı soğutma alın dediler ama kasanın üstü kapalı ön tarafa montajlayalım diyorlar. Kasa alıp devamında sıvı soğutma mı alayım? Veyahut sıvı soğutmayla devam mı edeyim? Bana önerdikleri kasada şu sıvı soğutmada Corsair 2 fanlı modeli MSI MAG FORGE 101M Tempered Glass RGB USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
Sharkon tg4. benim sorunum şu işlemcim fazla ısınıyor hava akışım kötü İtopya'dan almıştım şu an serviste sordum ya kasa alın ya da fan dediler. Bize sıvı soğutma alın dediler ama kasanın üstü kapalı ön tarafa montajlayalım diyorlar. Kasa alıp devamında sıvı soğutma mı alayım? Veyahut sıvı soğutmayla devam mı edeyim? Bana önerdikleri kasada şu sıvı soğutmada Corsair 2 fanlı modeli MSI MAG FORGE 101M Tempered Glass RGB USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Sivı soğutma gereksiz onun yerine fan alın.

Sivı soğutma gereksiz onun yerine fan alın.
Knk aıvı soğutma 65 derece max fanda 90 derece sence hangisi
Kasa olarak bunu ol o kasa kötü:

İtopya'dan almam şart

İtopya'dan almam şart

İtopya'dan almam şart

İtopya'dan almam şart

İşlemcin ne? Hangi soğutucuyla kullanıyorsun? Ne kadar ısınıyor?

Önceki konuna baktım, R5 3600'müş. Ortalama bir hava soğutma yeterli olur. Dediğin gibi 105 dereceyi nasıl görüyordun onu anlamadım. O sıcaklığa gelmeden kendini kapatması ve hızını düşürmesi gerekirdi. (BIOS'ta kapanmaması için ekstra ayar yapmadıysanız.)
En basitinden stok soğutmasıyla bile o işlemcide o sıcaklığı göremezsin stok halde. Ya soğutucu montajın yanlıştır. Ya da işlemcin veya anakartın sorunludur.
Kasanın o kadar etkilemesi için hiç hava almaması lazım içeriye. Bu da mümkün değil.

İlla soğutucu alacaksan giriş seviyesi bir sıvı soğutma yerine orta seviye bir hava soğutma alman daha mantıklı olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı