Kasa arkasından çıkan sıcak hava kablolara zarar verir mi?

techno7313

Hectopat
RAM
2x8 Gb 3600 Mhz Balistix
Ekran kartı
3060ti
Anakart
MSI B550-A Pro
İşlemci
5600X
Kasanın arka tarafına bakan 3 fan var o yüzden sıcak hava çıkıyor sürekli olarak tüm kablolar da oraya takılı uzun vadede bir sıkıntı olur mu acaba kablolar ile ilgili? Ekran kartım ve işlemcim 60-80 derece arasında oluyor oyundayken bu sıcaklıklar ekran kartı veya işlemciye zarar verecek düzeyde mi? Max 81 82 görüyor ortalama 75-78 civarılar.

Kasanın arka tarafına bakan 3 fan var o yüzden sıcak hava çıkıyor sürekli olarak tüm kablolar da oraya takılı uzun vadede bir sıkıntı olur mu acaba kablolar ile ilgili? Ekran kartım ve işlemcim 60-80 derece arasında oluyor oyundayken bu sıcaklıklar ekran kartı veya işlemciye zarar verecek düzeyde mi? Max 81 82 görüyor ortalama 75-78 civarılar.
Bir sorun olmaz. Rahatça kullanabilirsin.

Arkadan çıkan sıcaklık gördüğünüz sıcaklarla uzaktan yakından alakası yok. Hiç bir sorun olmayacaktır. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Stok fanla kullandığınızı tahmin ediyorum. Eğer öyleyse evet gayet normal. Daha düşük sıcaklıklar elde edebilmeniz için soğutucuyu değiştirmeniz lazım. Ekran kartınız için konuşacak olursam normal değerler. Marka modele bağlı olarak 3 aşağı 5 yukarı değişir tabiki. Bilmeden yorum yapıyorum. Kasa içi kablolamanız ne durumda? Eğer çok karışık kablolar ortada geziniyorsa hava akışını engellediği için yüksek oluyor bazen. Düzenleme yaparsanız 3-5 derece daha düşer. Kasa da önemli bu noktada hava akışı iyi bir kasa ile 5-6 derece daha aşağıda sıcaklıklar almanız mümkün.

Stok fanla kullandığınızı tahmin ediyorum. Eğer öyleyse evet gayet normal. Daha düşük sıcaklıklar elde edebilmeniz için soğutucuyu değiştirmeniz lazım. Ekran kartınız için konuşacak olursam normal değerler. Marka modele bağlı olarak 3 aşağı 5 yukarı değişir tabii ki. Bilmeden yorum yapıyorum. Kasa içi kablolamanız ne durumda? Eğer çok karışık kablolar ortada geziniyorsa hava akışını engellediği için yüksek oluyor bazen. Düzenleme yaparsanız 3-5 derece daha düşer. Kasa da önemli bu noktada hava akışı iyi bir kasa ile 5-6 derece daha aşağıda sıcaklıklar almanız mümkün.

Ekran kartım stok soğutucu Gigabyte Gaming OC Pro 8 GB olan modeli kendiliğinden OCli olduğu için biraz fazla ısınıyor sanırım. Kasa Zalman Z11 Plus. İşlemcim de stok fanla 90 derece civarına çıkıyordu Snowman T6 Ultra fan aldım 78-80 civarında genelde en fazla 82'ye çıkıyor anlık olarak 4.6 GHz'a çıkıyor gerektiği zaman kendi Boost özelliği ile.

Yani sıcaklıklar normal sayılır. Çok iyi değiller sorunun sebebi de kasa. Ön tarafta tek fan var. Hava akışı pek iyi bir model değil. Çok sorun teşkil etmez elinizdeki sıcaklıklar.

Yani sıcaklıklar normal sayılır. Çok iyi değiller sorunun sebebi de kasa. Ön tarafta tek fan var. Hava akışı pek iyi bir model değil. Çok sorun teşkil etmez elinizdeki sıcaklıklar.

Evet kasayı bayağı önceden almıştım eski bilgisayarımda kullanıyordum. Tüm parçaları değiştirdim PSU ve kasa dışında bütçe kalmadı pek.

Geri
Yukarı