Kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Kemal Gül

Hectopat
Daha fazla  
Benim eski masaüstü bilgisayarım vardı. Kurdum, açıldı. Masaüstü geldi sonra aniden kapandı. Tekrar açtığımda ise kasa çalışıyor ancak görüntü gelmiyor. Yardımcı olur musunuz?
-Monitörün ışığı yanıyor ancak sarı ışık maviye dönmesi lazım.
-Monitörün kablolarını kontrol ettim.
-Fişlerini çekip yarım saat bekledim sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartsız dene. Çalışırsa sorun ekran kartındadır. Eğer ekran kartsız da çalışmıyor ise harddisk, işlemci, RAM ve anakartta bir sorun olabilir.

Sisteminizi belirtirseniz iyi olur. Yine de ben olası aklıma gelen çözüm olabilecek şeyleri yazayım. Önceden bu sorun var mıydı, siz bunu uzun süre kullanmayıp tekrar kullanmaya başlayınca mı sorun yaşadınız? Bilgisayarında harici ekran kartın varsa, onboard ekran kartına taktıysan eğer bu sorunu yaşıyor olabilirsin. Hariciye takılı olduğu halde bu sorunu yaşıyorsan, o halde dahili ekran kartına kabloyu takıp denemelisin. Bunu yaparken harici ekran kartını bilgisayarın kapalıyken çıkarıp yapmalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı