Kasa fanı kablosu nereye takılır?

eminzsei

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
24
Ekran kartı
rx 580
Anakart
Asus Prime H610M-R D4-SI Intel H610 Soket 1700 DDR
İşlemci
Intel Core i3-12100F
Merhaba, 1 adet başlıktaki üründen aldım 2 tane kablosu var bunları nereye takacağım? Görselleri bırakıyorum aşağı. Sadece Molex ile bağlantı yapılabilir mi? Bir de bu fanları kasanın üst kısmına takacağım yön olarak nereye bakması lazım?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-16 at 17.13.04 (1).jpeg
    88,1 KB · Görüntüleme: 63
  • WhatsApp Image 2023-12-16 at 17.13.04.jpeg
    102,8 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Fanlar ışıklı ise büyük olanı PSU'dan gelen molex girişine. Küçük olanı ise anakarttaki PWM fan girişine.

Fanlar ışıklı ise büyük olanı PSU'dan gelen molex girişine. Küçük olanı ise anakarttaki PWM fan girişine.
bir videoda görmüştüm sadece molex girişine bağlayarak rgb+fan calısmıstı benimkide öyle olurmu?

Bir videoda görmüştüm sadece Molex girişine bağlayarak RGB+fan calısmıstı benimki de öyle olur mu?

Sadece Molex'e bağlarsan fan hızını ayarlayamazsın sürekli tam hız çalışır küçük kabloyu anakarttaki CHA_FAN kısmına tak.

Sadece Molex'e bağlarsan fan hızını ayarlayamazsın sürekli tam hız çalışır küçük kabloyu anakarttaki CHA_FAN kısmına tak.
ilerde bir veya iki adet daha almayı düşünüyorum. cha_fan dediginiz soketten anakartta bir tane tek mi var?

İleride bir veya iki adet daha almayı düşünüyorum. CHA_FAN dediginiz soketten anakartta bir tane tek mi var?

Senin anakartında bir tane var galibada birden fazla fan için çoğaltıcı kullanabilirsin sorun olmaz.

Senin anakartında bir tane var galibada birden fazla fan için çoğaltıcı kullanabilirsin sorun olmaz.
çoğaltıcı ne olarak geçiyor? birde bu fanlar nereye bakması lazım yön olarak fanın üzerinde ok işaretleri var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…