Kasa fanlarına kontrolcü nasıl takılır?

Fatih Şaşkın

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar kasa fanları ile ilgili bir sürü sorum vardı. İlk olarak kasamda sıvı soğutma hariç 7 adet fan bulunuyor ve hepsi bir kontrolcüye bağlı (fotoğraf 1). Bütün fanlar saat yönünün tersine dönmekte, bu doğru bir kullanım mı? İkinci olarak ek olarak aldığım altta bulunan 3 fanın içinden çoktan kontrolcü MSI Center destekli olduğu yazıyordu fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kontrolcünün bütün kabloları takılı, sadece 2. fotoğrafta olan kablo anakartta “jrainbow1” ile takılı fakat doğru mu emin değilim. Şimdiden teşekkür ederim.

29DB9C49-16E6-4A16-963F-6FABB147300C.jpeg

A3B0FC6E-F8DC-40D2-BC86-330AA1CD2D81.jpeg

Merhaba hocam, ana sorununuzun çözümünü bilmiyorum fakat kasanızdaki tüm fanların dışarıya doğru hava veriyor olması sağlıklı değil. İçeriye hava girişi yokken bütün fanların dışa doğru üflemesi mantıksız.

Kasanın arkasındaki yani arka kapağındaki fanların yönünü dışa doğru yaparsanız o 3 fandan hava girişi olur en azından bir nebze rahatlar içerideki ekipmanlar.

Merhaba hocam, ana sorununuzun çözümünü bilmiyorum fakat kasanızdaki tüm fanların dışarıya doğru hava veriyor olması sağlıklı değil. İçeriye hava girişi yokken bütün fanların dışa doğru üflemesi mantıksız.

Kasanın arkasındaki yani arka kapağındaki fanların yönünü dışa doğru yaparsanız o 3 fandan hava girişi olur en azından bir nebze rahatlar içerideki ekipmanlar.
O zaman alttaki 3 fanı da mı çevirmeliyim ?

Geri
Yukarı