Kasa ön panel ses girişinde tuhaf cızırtı sesi geliyor

abc_123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni aldığım hazır sistemde Rampage victory kasa bulunuyor ve ön jak girişine kulaklık takınca düşük seste de olsa enteresan sesler geliyor. Cızırtı gibi, parazit gibi.
Oyunlarda FPS yükseldikçe bu sesler artıyor, FPS'i düşük değerde limitleyince ses azalıyor.
Kulak içi kulaklık kullandığım için kablo arka jaka yetişmiyor. Arka jakta denediğimde böyle bir sorun olmadı. Kasada kombo jak olmadığı için kulaklıkta ayırıcı kullanıyorum. Uzun bir ayırıcı bulsam kasanın arka kısmına takarak sorunu çözebilirim diye düşünüyorum. Ancak araştırdığımda uzun bir ayırıcı bulamadım, 30-50 cm gibi.
Umarım yaşadığım problemi anlatabilmişimdir. Çözüm bulabilirsek sevinirim.

Cızırtı sesi kasadan mı yoksa kulaklıktan mı geliyor? FPS arttıkça ses de artıyor demişsiniz. Bu durum bana coil whine gibi geldi.

Cızırtı sesi kasadan mı yoksa kulaklıktan mı geliyor? FPS arttıkça ses de artıyor demişsiniz. Bu durum bana coil whine gibi geldi.
Kasadan gelen ses kulaklığa iletiliyor gibi hocam. Kulaklık yokken o sesi duyamıyorum, takınca duyuyorum. Arka jaka takınca sorun yok, ön jaktan duyuluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı