Kasa, parçaları çıkarmadan nasıl temizlenir?

EnverAhmet

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım kasaya sığmadığı için kapaksız kullanıyorum ve kasayı yaklaşık 2 yıldır hiç temizlemedim, kasa çok tozlu ve fanlar zor dönüyor; oyunlarda da son 6 ayda droplar çok arttı. Kasa donanımlarından hiç anlamıyorum bu yüzden çıkardığım parçayı nereye geri sokacağımı bilmiyorum. Parçaları çıkarmadan kasayı nasıl temizlerim veya bilgisayarcıya götürsem temizler mi?

Kendiniz temizleseniz daha iyi ama risk almak istemiyorsanız, bir bilgisayarcıya verin. Macun değişimi ve diğer bakımlarını da yapar. Ama çok zor değil bence kendiniz de yapabilirsiniz. Parçaları sökerken video kayıt altına alın, sonrasında neyin nereye takılacağını bakarak yaparsınız. 👍

Arkadaşlar ekran kartım kasaya sığmadığı için kapaksız kullanıyorum ve kasayı yaklaşık 2 yıldır hiç temizlemedim, kasa çok tozlu ve fanlar zor dönüyor; oyunlarda da son 6 ayda droplar çok arttı. Kasa donanımlarından hiç anlamıyorum bu yüzden çıkardığım parçayı nereye geri sokacağımı bilmiyorum. Parçaları çıkarmadan kasayı nasıl temizlerim veya bilgisayarcıya götürsem temizler mi?
Dediğin şey mümkün fakat ekipmanı sende yoktur bu sebeple bir teknik servisden yada bilen bir arkadaşından destek al.

Ben kasamı detaylı temizlemeyeceksem hava kompresörüm ile temizliyorum. Senin dediğin durumda işe yarar ama hava kompresörünü nerede bulacaksın ki :)

Önerileriniz için teşekkür ederim, risk almamak için bilgisayarcıya temizletip termal macunu değiştirteceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı