Kasa temizliği nasıl yapılır?

boraa61

Hectopat
İyi akşamlar, kasa bilgisayarı nasıl temizleyebiliriz? Donanımları oldukça iyi bilmeden temizlik yapmak istemiyorum, sıkıntı çıkmasını istemiyorum.

Nasıl temizlemek istiyorsunuz. Yüzeysel bir temizlik mi? Yoksa detaylı mı? Eğer detaylı ise bilgisayarı siz mi topladınız? Sıcaklıklar ne alemde? Termal macun değişimi gerekiyor mu?

Öncelikle temizlemek çok zor bir şey değil, gözü korkutmaya gerek yok. Sadece dikkatli olun ve elinizin ayarı olsun yeter. Burada anlatmayla pek iyi anlaşılacağını sanmıyorum bu yüzden YouTube üzerinde sayısız rehber mevcut. Akla takılan bir şey olursa da burada konu açarsınız cevaplar bilgili arkadaşlar.

Nasıl temizlemek istiyorsunuz. Yüzeysel bir temizlik mi? Yoksa detaylı mı? Eğer detaylı ise bilgisayarı siz mi topladınız? Sıcaklıklar ne alemde? Termal macun değişimi gerekiyor mu?

Macunu değiştirmeyi düşünüyorum yüzeysel bir temizlik olacak.
Öncelikle temizlemek çok zor bir şey değil, gözü korkutmaya gerek yok. Sadece dikkatli olun ve elinizin ayarı olsun yeter. Burada anlatmayla pek iyi anlaşılacağını sanmıyorum bu yüzden YouTube üzerinde sayısız rehber mevcut. Akla takılan bir şey olursa da burada konu açarsınız cevaplar bilgili arkadaşlar.

Zor bir şey olmadığını tabii ki biliyorum :), fön makinesi ile mi yoksa süpürge ile mi temizleyeceğim o açıdan.

Macunu değiştirmeyi düşünüyorum yüzeysel bir temizlik olacak.

Zor bir şey olmadığını tabii ki biliyorum :), fön makinesi ile mi yoksa süpürge ile mi temizleyeceğim o açıdan.

Süpürgeyi pek önermem şiddetli vakumu zarar verebilir. Sadece süpürge ile kaba tozları alıp, kalan detaylı tarafı soğuk fön ile çözebilirsiniz. İki işlemde bittikten sonra küçük bi boya fırçası vb. yardımıyla iyice arındırıp fanları nemli bir bez/mendil ile silebilirsiniz.

Daha önce ekran kartı macunu değiştirmiş miydiniz? İşlemciye nazaran biraz daha narin bir parça. Eğer yapmak istiyorsanız dediğimiz gibi buradan söylememizle yapmanız istemeden de olsa parçaya zarar verebilir. Videolar izleyerek veya şehrinizdeki bilindik bir yere götürmenizi tavsiye ederim. Yüzeysel temizlik için hava kompresörü işinizi görecektir. Yoksa arkadaşın da bahsettiği gibi fön makinesinin soğuk tarafıyla da temizliğini yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı