Kasadan Çıkan Tak Tak Sesi

Daha fazla  
Arkadaşlar dün farkettim kasadan tak tak diye bir ses çıkıyor ara sıra oluyor ve azalarak bitiyor. Bu ses neyin sesidir? Anlık gerçekleştiği için ses kaydı alamadım.

Ekran kartı olabilir fan olabilir birbirine temas eden parçalar vs.
Hocam bilgisayarı açtıktan 3-4 dakika sonra oluyor güç kaynağından şüphelendim o değilmiş. Bir daha ki sefere bakacağım ne olduğuna.
HDD'den geliyor olabilir. Ya da herhangi bir fana bir şey temas ediyor olabilir.
HDD'den niye gelebilir? Bir sorun yaratır mı?

Hocam bilgisayarı açtıktan 3-4 dakika sonra oluyor güç kaynağından şüphelendim o değilmiş. Bir daha ki sefere bakacağım ne olduğuna.

HDD'den niye gelebilir? Bir sorun yaratır mı?
Okuyucu kafa çıkartıyor olabilir. Sorun oluşturabilir. Bad Sector oluşabilir. Yeni bir depolama birimi alacaksan önerim SSD. HDD'lere göre çok daha uzun ömürlü ve hızlılar.

Okuyucu kafa çıkartıyor olabilir. Sorun oluşturabilir. Bad Sector oluşabilir. Yeni bir depolama birimi alacaksan önerim SSD. HDD'lere göre çok daha uzun ömürlü ve hızlılar.
Ben tam tersi HDD tavsiye ediyorum çünkü SSD'nin depolama alanı düşük eğer HDD varsa ikinci olarka SSD alırım fakat hiçbir depolama diskim yoksa HDD alırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı