Kasadan çok fazla ses çıkıyor

Avengerr

Centipat
Yer
Samsun
Merhaba. Son 1 yıldır kasayı hiç temizlemedim bazen kasayı açtığımda nükleer bombası gibi ses çıkıyor. 1 dk sonra ise normal ses çıkarıyor videosu ve fotoğrafları çektim acaba fanlardan dolayı mı böyle? Anlamadım bu sorun çıkartır mı? Örneğin donma, kasma, FPS düşüşü gibi?

VİDEO

fotoğraf 1

fotoğraf 2

fotoğraf 3

Nükleer bomba kısmına güldüm 😆.
Tozunu alman şart. Ayrıca herhangi bir parça sallanırsa da böyle ses çıkar kasada içinde sallanan parça var mı kontrol et. Bulunduğu zemin de ses yapabilir. İhtimaller bunlar.

Bayağı boş zamanınızda kasayı elinize alın çekin altına bir sofra/gazete ondan sonra başlayın parçaları sökmeye. Baktınız çok kirli alın elinize nemli bezi silin. Fanın orta kısmından motor yağı dökün. Sonra bütün parçaları takıp bilgisayarı çalıştırın. Oda ne? Ortada herhangi bir ses yok.

Bayağı boş zamanınızda kasayı elinize alın çekin altına bir sofra/gazete ondan sonra başlayın parçaları sökmeye. Baktınız çok kirli alın elinize nemli bezi silin. Fanın orta kısmından motor yağı dökün. Sonra bütün parçaları takıp bilgisayarı çalıştırın. Oda ne? Ortada herhangi bir ses yok.

Hocam çıkartması Kolay'da nasıl takacağım en büyük korkulu rüyamdır biyan parça kıracağım diye.

Geri
Yukarı