Kasadan gelen cızırtı sesi sorunu

yexiu

Kilopat
Bilgisayar bir süre çalıştıktan sonra ilginç bir ses başlıyor. 10-15 dakika sonra susuyor. Bilgisayar bir süre çalıştıktan sonra bu ilginç ses yine başlıyor. Sanki bir döngü gibi. Fanları tek tek kapattım sanırım ses PSU'dan geliyor. Nedeni ne olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım PSU fanı bir yerlere sürtüyor. Ürünün garantisi mevcutsa garantiye göndermenizi öneririm. Eğer garantisi yoksa kendiniz söküp tamir etmeye çalışacaksınız yoksa bu sesle bilgisayar kullanılmaz.

Evet ses çok yüksek geliyor fakat kasayı açıp sesin nereden geldiğini tespit etmelisiniz bunun için gerekirse bir A4 kağıdını yuvarlayarak uygun şekilde parça parça dinleyebilirsiniz. Veya sistemin garantisi hala devam ediyorsa aldığınız yere götürün.

Sanırım PSU fanı bir yerlere sürtüyor. Ürünün garantisi mevcutsa garantiye göndermenizi öneririm. Eğer garantisi yoksa kendiniz söküp tamir etmeye çalışacaksınız yoksa bu sesle bilgisayar kullanılmaz.

Evet ses çok yüksek geliyor fakat kasayı açıp sesin nereden geldiğini tespit etmelisiniz bunun için gerekirse bir A4 kağıdını yuvarlayarak uygun şekilde parça parça dinleyebilirsiniz. Veya sistemin garantisi hala devam ediyorsa aldığınız yere götürün.

3 yıl oldu alalı garanti mevcut değil, açtım kasayı temizledim psu fanını falan şimdilik ses yok. Başka sitelerde makine yağı sürün diyorlardı açtım fanın ortasında fotoğraftaki gibi yağ dökebileceğim bir bölme yok?

5E2A6581E87CDEE19AAB30BE27C0705B.jpg

3 yıl oldu alalı garanti mevcut değil, açtım kasayı temizledim psu fanını falan şimdilik ses yok. Başka sitelerde makine yağı sürün diyorlardı açtım fanın ortasında fotoğraftaki gibi yağ dökebileceğim bir bölme yok?

Eki Görüntüle 211756

Bu taraf fanın üzerinde etiket yapışık olan taraf. Etiketi kaldırırsanız tam ortada plastik kapak var onu çıkartıp yağlayın sonrasında aynı şekilde kapatırsınız. Ben çok defa yaptım seninki gibi sıkıntım vardı her defasında da başarılı oldu.

Bu taraf fanın üzerinde etiket yapışık olan taraf. Etiketi kaldırırsanız tam ortada plastik kapak var onu çıkartıp yağlayın sonrasında aynı şekilde kapatırsınız. Ben çok defa yaptım seninki gibi sıkıntım vardı her defasında da başarılı oldu.

Fanın takılı olduğu kısımda buna benzer bir bölme var mı? Gress yağı varsa fanın takılacağı yüzeye çok azıcık sürebilirsiniz.

Etiketi kaldırdım böyle bir bölme yok dümdüz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı