Kasadan gelen ses

tolkien

Kilopat
Selam, bilgisayarımı her zaman olduğu gibi açtım, henüz oyuna bile girmedim masaüstündeyken bir anda motor çalışırmış gibi bir ses gelmeye başladı. Tırrrr şeklinde daha önce hiç bir şekilde böyle bir şey yoktu. Bunun nedeni ne olabilir kasayı yeni toplamıştım, 3 hafta falan oluyor.

Arkadaşlar şimdi kendi kendine azaldı ses ama hala kasanın yanındayken fark ediliyor.

Son düzenleme:
Gelen sesi "trrr" diye tarif etmişsin. Kasayı aç bakalım. Muhakkak görürsün fanlara temas eden bir şey var. Göremez isen bir de ekran kartının fanını kontrol et. En son güç kaynağı fanı diycem ama ufak bir ihtimal. Fakat senin tarif ettiğin ses başka bir şeyden gelmez.

Kontrol etmem gereken hangi fanlar ? Kasanın önündeki düğmeden fanları durdurdum. 2 tane fan durdu ama ses gelmeye devam etti. Çalışan arkadaki fan çalışır vaziyetteyken hiçbir şeye temas etmiyor gibi.

Ekran kartına baktım fakat ekran kartı 34 derece şu an fanları dönmüyor. Ekran kartı fanlarıda ses yapmadığına göre sanırım psu çıkarıyor bu sesi. Sesin bir anda başlaması şaşırtıcı.

Ses sanırım psu'dan geliyor. Ses kaydı aldım link;

Bugün ses kesilmişti. Fakat şimdi kendi kendine gene başladı, dediğim gibi kasa henüz 3 haftalık. Psu tarafından çim biçme makinesi gibi ses geliyor. Sorun yaratır mı?

Playing: Ses 1.mp3 - picosong

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı