Çözüldü Kasam çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ayberk Ercan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam, arkadaşlar işlemci fanını monte ettim. Ederken bellekleri yani (RAM)leri çıkardım. Tekrar taktım. Ne bir CPU fan hatası, ne bir "dıt, bip" sesi hiçbir şey yok. Power tuşuna basıyorum, açılışta olan hiçbir şey olmuyor ne yapacağım şaşırdım.

Son düzenleme:
Çözüm
Bilgisayar sorunsuz olarak çalışıyor, bir tane RAM ile 4 GB ile. Bir tanesi daha takıp deneyeceğim. Ama sorun bellek ile alakaymış.
Yeni anakartlar bazı ram sorunlarını "dıııt" diye ses çıkararak uyarı vermiyorlar. Sorun ramlerde olabilir elindeki elektronik akım ramleri bozmuş olabilir başıma gelmişti şöyle bişey dene power kablolarını çıkar kasanı deşarj et yarım saat ramleri teker teker takarak kontrol et ekran kartını çıkar onboard olarak çalıştır.

Eski PC temizlemek için açtığımda aynı sorunla karşılaşmıştım BIOS jumper ile resetledim sonra eski konumuna almayı unutma ben unutmuştum yine PC açılmamıştı :) Pili de sökmüştüm bütün resetleme girişimlerinden sonra PC açılmıştı :)

Bilgisayar sorunsuz olarak çalışıyor, bir tane RAM ile 4 GB ile. Bir tanesi daha takıp deneyeceğim. Ama sorun bellek ile alakaymış.

Çözüm
Bir de arkadaşın dediği gibi şu an çalışan slot da diğer belleği dene yine çalışırsa bellekler sağlam. Belleği taktığın diğer slotlardan birinde sıkıntı olabilir 1 ve 3 yapıyorsan 2 ve 4 yap aklıma gelen bunlar inşallah çözersin.

Arkadaşlar 2 belleği de taktım. Bu sefer böyle bir şey ile karşılaştım ;
rYZY77.png

RAM'leri test memtest86 programı ile test et bakalım ne çıkacak. Alttaki videoyu izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Selamlar,arkadaşlar işlemci fanını monte ettim. Ederken bellekleri yani (ram) leri çıkardım. Tekrar taktım. Ne bir CPU fan hatası, ne bir ''dıt,bip'' sesi hiç bir şey yok. Power tuşuna basıyorum, açılışta olan hiç bir şey olmuyor ne yapacağım şaşırdım.

Diğer parçaların işlemci değişimde bozulması biraz zor. Öncelikle CPU Fan değilde. Power' den gelen CPU güç kablosunu kontrol et. Problem devam ederse arkadaşların önerilerini değerlendir derim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı