Çözüldü Kasamın içinden tak tak sesler geliyor ve bilgisayar takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berat.xx56

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba bilgisayar açık masaüstündeyim bir işlem bile açık değil ama kasanın içinden her 2 3 dakikada bir bu ses geliyor başım çatladı artık. Hadi ses gelsin rahatsız olmam ama PC bildiğiniz bir işlem bile yapamıyor takılıyor sonra gidiyor. Daha sistemi yeni topladım ilk günden bu sorunla karşılaştım. Yardımcı olabilir misiniz? Sizce neden bu ses geliyor ve bilgisayar takılıyor?

Not: bilgisayar açılınca değil şuan bu konuyu yazarken bile tak tak sesler geliyor.
Kasada SSD olmadığı için mi acaba ?

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSD olmaması sistemin takılması ve yavaşlığına sebep zaten. Şimdi sorun ses.

Hard disk'in yeni mi? Yeni ise hasar aldı mı? Düşürme, manyetik yer vs.

Tamam sorunun HDD, SSD alacaksın. 300 GB Samsung HDD mi kaldı?
2008 yılında aldığım PC de duruyordu hala çalışıyor :D haklısınız hocam peki windowsu SSD ye kurarsam daha mı iyi performans alırım? Çünkü oyunda çok iyi ama masaüstünde inanın çöp bir performansı var. Ona göre SSD alayım daha hızlıysa :)

SSD olmaması tek sorun sebebi değildir HDD kullanıyorum ve günlük işlerde gerçekten yeterlidir videodaki takılma darbe veya yazılımsal bir problemdir.
Kullanıcı isminden anladım zaten, sende biliyorsun SSD daha iyi ama tartışmayacağım.

2008 yılında aldığım PC de duruyordu hala çalışıyor haklısınız hocam peki windowsu SSD ye kurarsam daha mı iyi performans alırım? Çünkü oyunda çok iyi ama masaüstünde inanın çöp bir performans
Kesinlikle.

Kullanıcı isminden anladım zaten, sende biliyorsun SSD daha iyi ama tartışmayacağım.

Kesinlikle.

SSD iyi ya da kötü demedim HDD'yi sorun sebebi görmen ve aşağılaman buradaki hata HDD düzgün kullanılırsa takılmadan sistemde günlük işleri yapmaya yeterlidir tabii SSD kullanırsak çok daha iyi performans alırız ancak takılma sebebi bu konuda HDD'nin hasarlı olması sistemde HDD olması değil.

2008 yılında aldığım PC de duruyordu hala çalışıyor :D haklısınız hocam peki windowsu SSD ye kurarsam daha mı iyi performans alırım? Çünkü oyunda çok iyi ama masaüstünde inanın çöp bir performansı var. Ona göre SSD alayım daha hızlıysa :)
paranız varsa 1tb ssd alın geçin rahat edersiniz, hdd yi kullanmayın bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı