Kasanın 3 fanından biri dönmüyor

Şimdi açtım kontrol ettim kablo takılı. Hatta boşta olan diğer slotlarda da denedim onlarda da çalışmadı diğer fanları denedim onda problem yok yani kabloda veya fanda sıkıntı olduğu kesinleşti. Şimdi diyorum kablosunu değiştirmeye çalışıp ondansa halletsem mi yoksa yine de garantiye göndersem mi diye.
Sadece fanı söküp gönderebiliyorsan hiç durma.
Ama illa kasa ile diyorlarsa o süreçte bilgisayarsız kalacak olan sensin.
Uzay montaj yapıp kullanabilirsin aslında tabi PSU da dahili değildiyse kasaya.

Fana hafif dokunduğunda dönmeye başlıyor ise, sıkıntı fanda, dönmüyorsa zaten bozuk, kurcalama en kısa zamanda yenisi ile değiştir. Benim PC kasasının öndeki fanlardan biri bozuk, görüştüğümde kasayı göndermelisin dediler. Uğraşmadım. Uygun indirimde fanı değiştireceğim. Daha da fanlı kasa almam.

Hocam bende aynı senin dediğin gibi cızırtılı bir ses geliyor fan çok yavaş dönüyor ilerleyen süreçte iyice yavaşlıyor ve cızırtü sesi geliyor bende camı açıyorım azıcık bir oynama yapıyorum fanı geri ya da ileri çekince yine dönmeye başlıyor. Fakat fanda toz yok ve bir yere sürtmüyor. Sizce neden kaynaklı ve çözümü nedir?

Kasada 2 ön 1 arka olmak üzere 3 fan var. Bugün fark ettim ki kasanın yukarıdaki fanı çalışmıyor ama ışığı yanıyor. Işığın yanması kablonun bağlı olduğunu ama fanın bozuk olduğunu mu gösterir? O fanın çalışmaması sıcaklığı ne ölçüde etkiler? Şu anda stres testlerde RX 6600 60 derecede Ryzen 5 3500X 65 derecede çalışıyor. Hiç kurcalamasam mı acaba?

Eki Görüntüle 1205652
Bozuk.

Yeni konular

Geri
Yukarı