Kasanın fan kablosu anakartta CHA_FAN girişine uymuyor

janebebek

Zeptopat
Daha fazla  
Kasamın fan kablosu anakartımdaki CHA_FAN girişine uymuyor. Anakartım RGB desteklemiyormuş ve maalesef bunu kasanın montajını yaparken öğrendim. Bilgisayar bileşenleri konusunda eksik bilgi ve araştırmayla kendim kasa toplamaya çalışınca böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Şimdi anakartıda iade edemiyorum. Araştırmalarım sonucu sıvı soğutucu ve kasa fanları için RGB kontrolcü almam gerektiğini öğrendim. Sıvı soğutucumun içerisinden bir adet kontrolcü çıktı ve üzerinde üç adet fan girişi var. Girişlerden birine sıvı soğutucunun fanlarını birine de kasanın fanlarını bağlasam bir sorun yaşar mıyım? Kısa devre vesaire gibi bir durum olur mu? Ya da bu sorunu başka nasıl çözebilirim? Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
- Anakart: ASUS Prime B450M K II AMD B450 AM4 DDR4 4400 HDMI DVI VGA M.2 USB3.2 mATX BIOS flashback.
- Kasa: MSI MPG Gungnir 110r beyaz mid-Tower ATX kasa (2X USB 3.0, 1X Type-C bağlantısı, 4X 120mm ARGB fan teslimat kapsamında, beyaz, RGB)
- İşlemci: AMD Ryzen™ 5 5600X 3.7GHz (Turbo 4.6GHz) 6 Core 12 threads 32MB cache 7nm AM4 işlemci.
-Ekran kartı: MSI Radeon RX 6650 XT Gaming X 8G oyun grafik kartı - AMD RX 6650 XT, GPU 2523/2694 MHz, 8000 MB DDR6 bellek, hafıza hızı 17500 MHz, hafıza bus 128bit
- Sıvı soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240 ıllusıon ARGB white Edition 240 mm.
- Güç kaynağı: MSI MPG A650bn ATX PC güç kaynağı (650 watt, modüler değil, 80 Plus bronz, siyah)

Geri
Yukarı