Kasanın kapağını açınca sıcaklık düşmesi normal midir?

Doğru fakat aldığınız fanlar çok üst düzey hava girişi çıkışı sağlıyor bu sebep yüzünden tamamını değiştirin dedim.

Gayet normal endişe etmenize gerek yok.

Kasanın yan kapağı full cam. Oyun esnasında dokunduğumda çok kızgın oluyor. Orada bir tahliye fanı olsa çok fark edecek anlaşılan. Acaba camı kestirip oraya fan takmak mümkün olabilir mi?

Kasanın yan kapağı Full cam. Oyun esnasında dokunduğumda çok kızgın oluyor. Orada bir tahliye fanı olsa çok fark edecek anlaşılan. Acaba camı kestirip oraya fan takmak mümkün olabilir mi?

Çok tedirgin olmanıza gerek yok. Yaz aylarındayız ve sıcaklık düzeyi bayağı fazla sizlik değil. Fana falan gerek yok. Bileşenler zaten yeni nesilse kendini kapatıyorlar soğuyana kadar açılmıyorlar. Yani sakin olun :)

Kasayı açınca hem CPU, hem GPU da sıcaklık düşüyorsa hava akışın da kesin sıkıntı var demektir, yani evet kasanın soğutma performansı iyi olmadığı anlamına geliyor. Kasa RGB kötülemek istemem ama, bu kadar performans verebiliyor. Kıyas yapalım benim PC lerimden bir tanesi Corsair mash kasa, devasa çok geniş bir kasa. Ön tarafta sadece 1 tane 20 mm fan takılı, yan panel de GPU için bir tane takılı, sadece yan panele istersem 4 adet 120 mm fan takabilirim, 2 adet de üst tarafta var ama buraya 2 adet takılı ve bir tane de arka da egzoz fanı takılı. Hava akışı bu şekil de, ne az ne de fazla. Senin kaybın yan panel de fan olmaması ve ne yaparsan yap oradan hava girmediği müddetçe GPU normalden fazla ısınacaktır. Mesela GPU'ya giden yan panelin fanını kapattığım ya da yan paneli komple çıkardığım zaman, yaz, kış fark etmiyor en az 6,7 derece sıcaklık artıyor. Yan panelden ya da kasanın en altından havanın içeri girmesi daha farklı bir GPU soğutma performans sağlar. Görünüş mü performans mı? Ben her zaman performanstan yanayım. Yan panel ısınacak yapacak bir şey yok. Yukarı 3 tane fan taksan da sonucun değişeceğini sanmıyorum.

Kasayı açınca hem CPU, hem GPU da sıcaklık düşüyorsa hava akışın da kesin sıkıntı var demektir, yani evet kasanın soğutma performansı iyi olmadığı anlamına geliyor. Kasa RGB kötülemek istemem ama, bu kadar performans verebiliyor. Kıyas yapalım benim PC lerimden bir tanesi Corsair mash kasa, devasa çok geniş bir kasa. Ön tarafta sadece 1 tane 20 mm fan takılı, yan panel de GPU için bir tane takılı, sadece yan panele istersem 4 adet 120 mm fan takabilirim, 2 adet de üst tarafta var ama buraya 2 adet takılı ve bir tane de arka da egzoz fanı takılı. Hava akışı bu şekil de, ne az ne de fazla. Senin kaybın yan panel de fan olmaması ve ne yaparsan yap oradan hava girmediği müddetçe GPU normalden fazla ısınacaktır. Mesela GPU'ya giden yan panelin fanını kapattığım ya da yan paneli komple çıkardığım zaman, yaz, kış fark etmiyor en az 6,7 derece sıcaklık artıyor. Yan panelden ya da kasanın en altından havanın içeri girmesi daha farklı bir GPU soğutma performans sağlar. Görünüş mü performans mı? Ben her zaman performanstan yanayım. Yan panel ısınacak yapacak bir şey yok. Yukarı 3 tane fan taksan da sonucun değişeceğini sanmıyorum.

Ben de görünüşten önce soğutma performansı isterim. Ekran kartı ile cam arasında azıcık mesafe var zaten ve ağır oyunlarda cam ateş gibi oluyor. Çıkarır çıkarmaz da sıcaklık en az 4 derece düşüyor. Kasa tavsiyeniz var mı?

Ben de görünüşten önce soğutma performansı isterim. Ekran kartı ile cam arasında azıcık mesafe var zaten ve ağır oyunlarda cam ateş gibi oluyor. Çıkarır çıkarmaz da sıcaklık en az 4 derece düşüyor. Kasa tavsiyeniz var mı?

Şöyle diyeyim çok fazla sıkıntı yaratmıyor ise kasa almanıza gerek yok. Yani GPU size sorun çıkartmıyorsa ve 75, 80, maksimum 85 dereceleri geçmiyorsa tekrar kasa alayım 5 derece daha insin derseniz bence idare edilir, havalar sıcak şu an handikap bu. İllaki almak istiyorum derseniz kasa önerisi değil de şunu dersem daha iyi olur. En az ön panel de 2 fan yeri olsun, GPU için yan panelde de 1 tane 120 mm fan, arka tarafta 1 adet egzoz fanı ve üst tarafta da 2 adet fan yeri varsa bu kasalar daha iyi hava akışı sağlayacaktır. Kasanın içi ne kadar geniş olursa o kadar iyi olur. Marka model seçimi de sana kalsın. Kasa böyle olursa en güzel hava akımını sağlamış olursun.

Geri
Yukarı