Kasanın yan temperli camı kırıldı

Mr Ali

Centipat
Daha fazla  
Kasa: Vento VG04F kasa.
Silerken kasanın yan temperli camı elimde kırıldı.

Aynı ölçüde cam bulabileceğimi sanmıyorum. Vento müşteri hizmetlerini ararsam belki gönderirler ama çok tuzlu olur.
Benim derdim görünüş, gösteriş değil. Pratik bir şekilde ne kullanarak kapatabilirim yan tarafı? Hava almasın ekran kartı ve işlemcinin sıcaklıklarından etkilenmesin yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun hocam. Bir şeyiniz yoktur inşallah.

Benim de aynı durum başıma gelmişti. Ben şu an kasanın yan camıyla aynı boyutta bir pleksi aldım ve vida yerleri yoktu. Bende tornavidanın ucunu ocakta ısıtarak deldim ve şu an kullanıyorum memnunum.

Geçmiş olsun hocam. Bir şeyiniz yoktur inşallah.

Teşekkür ederim. Merak etmeyin temperli olduğundan hiç zarar görmedim ve kasanın üzerinde değildi çok şükürki kasada zarar görmedi.

Pleksi ile olur diye düşünüyorum.

Benim de aynı durum başıma gelmişti. Ben şu an kasanın yan camıyla aynı boyutta bir pleksi aldım ve vida yerleri yoktu. Bende tornavidanın ucunu ocakta ısıtarak deldim ve şu an kullanıyorum memnunum.

Pleksi dediğiniz şey sanırım sert şeffaf plastik. Nereden bulabilirim?

@Mr Ali
İnternette satılıyordur. Bunun dışında reklamcılarda da bulunabilir. Sizin kasaya çok müsait çünkü vidalarınız camın üstünde. Bazı kasalarda vidalama yerleri arkadan olduğu için pleksiyi ona göre kestirmek gerekirdi.
Neyse kafanızı karıştırmayayım. Ölçüleri alıp pleksiyi kestirin, vida genişliğinde 4 adet deliği de açtırıp mis gibi kullanın. Hatta elinize imkan geçmişken bu pleksiye hava alması için göze hoş görünecek şekilde delikler açtırarak "mesh" yani hava alımını rahatlatacak dizayn da yapabilirsin.

@Mr Ali
İnternette satılıyordur. Bunun dışında reklamcılarda da bulunabilir. Sizin kasaya çok müsait çünkü vidalarınız camın üstünde. Bazı kasalarda vidalama yerleri arkadan olduğu için pleksiyi ona göre kestirmek gerekirdi.
Neyse kafanızı karıştırmayayım. Ölçüleri alıp pleksiyi kestirin, vida genişliğinde 4 adet deliği de açtırıp mis gibi kullanın. Hatta elinize imkan geçmişken bu pleksiye hava alması için göze hoş görünecek şekilde delikler açtırarak "mesh" yani hava alımını rahatlatacak dizayn da yapabilirsin.
Tamamdır çok teşekkürler.

Geri
Yukarı