Kasaya dokununca mevcut olan cızırtı sesi gidiyor

zelqat

Femtopat
Daha fazla  
Bundan 3-4 gün önce mikrofonumdan cızırtı gelmeye başladığını fark ettim. İlk öncelikle mikrofondan olacağını düşündüm fakat kasaya dokununca cızırtının gittiğini fark ettim.

Birçok araştırma yaptım fakat hala çözümüne ulaşamadım.

Araştırdığım kaynaklarda genel olarak topraklanmadan dolayı deniliyor fakat evimiz ve prizimiz de topraklı.

PSU'dan cızırtı geliyor sanırım Coil Whine var sanırım sizce Coil Whine cızırtıya sebep olur mu?

Sabah kalkıp bilgisayarı açtığımda mikrofonda hiçbir sıkıntı olmuyor fakat akşama doğru 7-8 gibi tekrardan cızırtı oluşuyor.
Sanırım sorun kasada oluşan statik elektrikten kaynaklı fakat neden statik elektrik ürettiğine dair hiçbir fikrim yok.
Yardımcı olursanız sevinirim.
(Dip not: Şu anki kulaklıklı mikrofonum jak girişli eski USB girişli mikrofonu denediğimde cızırtı yoktu)
Ekleme: USB ses kartı aldım fakat cızırtı hala devam ediyor.

Selam. Coil Whine değil, topraklama yok hattınızda. Siz dokunarak topraklıyorsunuz cihazı binevi. Bundan dolayı ses gidiyor. Topraklama yapın prize hat varsa. Yoksa sıfırlama yapın.

Düzenleme: Topraklama hattınızda sıkıntı var.

Son düzenleme:
HDD'den de gelebilir. Aynı sorunu bende yaşıyorum kasaya dokununca veya bastırınca ses gidiyor çekince devam ediyor. Kasayı açıp her yere dokundum en sonda da HDD dokundum ses oradan geliyormuş.

Selam. Coil Whine değil, topraklama yok hattınızda. Siz dokunarak topraklıyorsunuz cihazı binevi. Bundan dolayı ses gidiyor. Topraklama yapın prize hat varsa. Yoksa sıfırlama yapın.
Binamızda topraklanma var diye biliyorum bu zamana kadar hiç böyle cızırtı sorunu yaşamamıştım. Bina topraklanmalarının bozulma gibi bir olasılığı varmı?

HDD'den de gelebilir. Aynı sorunu bende yaşıyorum kasaya dokununca veya bastırınca ses gidiyor çekince devam ediyor. Kasayı açıp her yere dokundum en sonda da HDD dokundum ses oradan geliyormuş.
HDD ile uzun zamandır sorun yaşıyorum her bilgisayarı açtığımda hdd hata veriyor f1 f8 enter yapmam gerekiyor garantisi bitmeden servise götüreceğim en sonunda
Evet var hocam. Çoğu müteahhit binasının topraklaması yanlış uygulamalar sebebi ile özelliğini yitiriyor.
Teşekkürler en yakın zamanda bir elektrikçi çağırsak iyi olucak
Evet var hocam. Çoğu müteahhit binasının topraklaması yanlış uygulamalar sebebi ile özelliğini yitiriyor.
Peki aklımda kalan bir soru daha var bu cızırtıyı saat 18.00-19.00 dan sonra olma sebebide mi topraklanmadan kaynaklı?

Son düzenleme:
Bu sorun bu akşam bende de başladı çözümünü bilen var mı yahu kasaya dokunduğum an geçiyor dip ses elimi çeker çekmez yine başlıyor PC kapalıyken yine dip ses geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı