Kasaya ekstra fan ekleme

Ekran kartım tuf 1660ti fazla ısınıyor.Güç kaynağının üstünde bölüm var ordan ekran kartına doğru takıp düşürmek istiyorum.

Benim ön kısım ızgara zaten işlemci sıcaklığım 50 yükte ekran kartı 80'lerde.
Aslında anlatmak istediğim tam olarak şu resimde güç kaynağının üstünde fan bölümü var oraya bir tane eklemek istiyorum ekran kartına doğru soğutmaya katkı yapar mı?Eki Görüntüle 467558
Kusura bakma dostum ceza yemiştim bugün bitti, şahsi fikrim ekran kartının soğutması yetersizce pek yapacağın bir şey yok, ben kasanın üstüne bir adet fan aldım sadece işlemciye 5-6 derece fark ettirdi bir tane daha almayı düşünüyorum, kasam Xigmatek Glare 7A, ön cam baya sıkıntı yaratıyor, fan alıp deneyebilirsin memnun kalırsan yanına ekleme yapabilirsin.

Orada fan takmak için yuvalar var mı bilmiyorum ancak mantıken takamazsın. Çünkü orada güç kaynağı var zaten. Ve neredeki havayı nereye üfleyecek oradaki fanlar? Tavsiyem üst yuvaya egzoz fan tak. Öndeki 3 fan içeriye hava üflemede yeter ancak sadece arkada 1 egzoz fan; içerideki sıcak havayı dışarı atmada yetersiz kalır. Güç bağlantısını da anakartın üzerindeki fan girişlerinden yapabilirsin, boşta giriş kaldğından eminim. Veya molex dönüştürücü alıp direkt güç kaynağından fanlara da güç verebilirsin.
Yuva var kasamın resim olarak yükledim buraya da güç kaynağının üstünde bölme yapılmış 2 adet fan takılacak şekilde içerideki havanın dışarı atıldığına eminim kasam mesh kasa ve sirkülasyonu da iyi çünkü işlemcim yükte 55 anakartım 40 derece oluyor. Sorun TUF model ekran kartımın olması ve onunda aslında biraz çözümünü bulmuş durumdayım undervolt yaptım şu an için sıcaklık 68-75 derece ama yazın bu değerler dahada artacak ki onunda şöyle çözdüm eğer GPU overclock kapatırsam yani normal şartlarda 1900 MHZ'lere çıkıyor onu 1500 base clock alırsam ekran kartımda 58 dereceye iniyor yükte. Bu şekilde yaz aylarında kullanabilirim.
Kusura bakma dostum ceza yemiştim bugün bitti, şahsi fikrim ekran kartının soğutması yetersizce pek yapacağın bir şey yok, ben kasanın üstüne bir adet fan aldım sadece işlemciye 5-6 derece fark ettirdi bir tane daha almayı düşünüyorum, kasam Xigmatek Glare 7A, ön cam baya sıkıntı yaratıyor, fan alıp deneyebilirsin memnun kalırsan yanına ekleme yapabilirsin.
Kasamın soğutması iyi ön panel mesh benim işlemciyle alakalı ya da anakartla alakalı bir sorunum yok dediğim gibi sadece ekran kartı TUF modelleri böyleymiş. Resim attım kasamın orada da giriş vardı ki halletim dediğim gibi yaz aylarında base clockta kullanacağım. Birde şöyle bir durum var asus bu kartlara 3 yıl garanti ve sağlamlık garantisi vermiş olası durumda iade edip Rog Strix modeline geçmeyi düşünüyorum.

xigmatek leco plus bendede var mükemmel bir kasa,kasanın ön tarafı çift kullanımlı yani tak çıkartlı,ister camlı kullanın ister mesh yapılı olanı güçlü mıknatıs ile tak çıkart yapılıyor,camlı kullanınca kasada ısınma yapıyor ama diğer mesh paneli takınca ısınma çok düşüyor daha dogrusu ısınmadan eser kalmıyor oldukça serin oluyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-02-13 at 20.59.54.jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-13 at 20.59.54.jpeg
    199,3 KB · Görüntüleme: 30
xigmatek leco plus bendede var mükemmel bir kasa,kasanın ön tarafı çift kullanımlı yani tak çıkartlı,ister camlı kullanın ister mesh yapılı olanı güçlü mıknatıs ile tak çıkart yapılıyor,camlı kullanınca kasada ısınma yapıyor ama diğer mesh paneli takınca ısınma çok düşüyor daha dogrusu ısınmadan eser kalmıyor oldukça serin oluyor.
Dostum hava akışı nasıl? Arkadaşın dediği gibi öndeki 1 fan dışarı mı üflüyor?

Xigmatek Beast önde 3, arkada 1 fanla geliyor zaten. Daha fazla fan takmana ihtiyacın olduğundan emin misin?

Ayrıca 2 hafta önce ben de XIGMATEK LECO PLUS MESH aldım. Benimkinde de önde 3, arkada 1 fan var ve Vatan satıcısından aldığım bilgiye göre öndeki 2 fan içeri hava üflerken bir fan, arkadaki egzoz fan gibi dışarı hava üflüyormüş.
Kasanın ısıtması ne durumda? Yazları nasıl performans veriyor? Yeterince hava alıyor mu içi?
Üst düzey bir sistem yopluyorum ve iyi bir soğutmaya ihtiyacı var bu sistemin sizce üst düzey(ryzen 7, rtx2070 super) için iyi bir soğutma sağlar mı

Geri
Yukarı