Kasaya telefon kulaklığı bağlayınca karşıya ses gitmiyor

Fatih_123

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xfx Speedster swft Rx 6700XT Ryzen 5 5600x
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim kasam var ve buna telefon kulaklığı bağlamak istiyorum. Ama karşıya sesim gitmiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Kasaya kulaklığı bağlıyorum ( tek jak girişli telefon kulaklığı gamşng kulaklık değil ) ama karşıya sesim gitmiyor.

Cift girişli dönüştürücü alman gerekli. İki tane giriş var orada. Kulaklık kısmına takarsan sadece ses gelir sesin karşıya gitmez. Eğer mikrofon olan kısma takarsan ses gelmez sesin karşıya gider.
O yüzden dönüştürücü şart :D

Cift girişli dönüştürücü alman gerekli. İki tane giriş var orada. Kulaklık kısmına takarsan sadece ses gelir sesin karşıya gitmez. Eğer mikrofon olan kısma takarsan ses gelmez sesin karşıya gider.
O yüzden dönüştürücü şart :D
ben işte mikrofon girişine takıyorum sadece sesim gitsin diye ama yine de sesim gitmiyor ses zaten monitörden geliyor ben karşıya ses gitmesini istiyorum onun için mikrofona takıyorum ama hiçbir işe yaramıyor sebebi ne olabilir

Ben işte mikrofon girişine takıyorum sadece sesim gitsin diye ama yine de sesim gitmiyor ses zaten monitörden geliyor ben karşıya ses gitmesini istiyorum onun için mikrofona takıyorum ama hiçbir işe yaramıyor sebebi ne olabilir?

Elbette yaramaz, o jack sadece mikrofon çıkışı için. Telefon kulaklığı ile mikrofon kullanabilmek için kasa üzerinde laptoplar gibi 3.5mm combo jack bulunması gerekir. Haricinde ses çıkış portundan ses alabilirsiniz ancak mikrofon portundan ses karşıya iletilmez. Tek mikrofon jack'ının yapısı farklı.

Elbette yaramaz, o jack sadece mikrofon çıkışı için. Telefon kulaklığı ile mikrofon kullanabilmek için kasa üzerinde laptoplar gibi 3.5mm combo jack bulunması gerekir. Haricinde ses çıkış portundan ses alabilirsiniz ancak mikrofon portundan ses karşıya iletilmez. Tek mikrofon jack'ının yapısı farklı.

Hayır dostum normalde sesin gelmesi gerekiyor. Az önce denedim. Çalışması gerekiyor recording kısmını fotoğrafını atsa bakacağım.

Neyi denemiştin dostum daha bir şey söylemedim.
Tamamdır kardeşim öğlen bilgisayarı açacağım sana resim atacağım senden de yardım etmeni bekleyeceğim

Neyi denemiştin dostum daha bir şey söylemedim.
Kardeşim dediğim gibi tel kulaklığı takılı windowsda görüyor kulaklık takılı olduğunu recording dediğin son görselde ki ise orada 1 diş ses geliyor ( nadiren ) konuştummu ama çoğunlukla ses gelmiyor ( bu arada kulaklıkta bir sorun yok zaten günlük hayatta kullandığım kulaklık telefona bağladığımda cayır cayır ses geliyor )

Tamamdır kardeşim öğlen bilgisayarı açacağım sana resim atacağım senden de yardım etmeni bekleyeceğim

Kardeşim dediğim gibi tel kulaklığı takılı windowsda görüyor kulaklık takılı olduğunu recording dediğin son görselde ki ise orada 1 diş ses geliyor ( nadiren ) konuştummu ama çoğunlukla ses gelmiyor ( bu arada kulaklıkta bir sorun yok zaten günlük hayatta kullandığım kulaklık telefona bağladığımda cayır cayır ses geliyor )
Kulaklığı Anakart tarafına da taktım aynısı oluyor windows görüyor ama ses gitmiyor karşıya

Dosya Ekleri

• IMG_20230123_120834.jpg
    IMG_20230123_120834.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20230123_120839.jpg
    IMG_20230123_120839.jpg
    96,9 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20230123_120855.jpg
    IMG_20230123_120855.jpg
    138,2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Geri