Kasaya yaklaşınca elektrik çarpıyor

ilkerzturk19

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Otomasyon Teknikeri
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 senedir aynı yerde duran kasam dokunduğumda çarpmaya başladı, kasanın yan kapağını açık kullandığımda hard diske dokununca elektrik çarpıyor bazen ekran kartında da oluyor aynı şey takıntı haline geldi, sisteme zarar vermesinden korkuyorum, prizde toprak var fakat evin tesisatı ne durumdadır bilmiyorum, uzatma ile kullanıyorum onu da söktüm toprak bağlantısı var, kendim manuel topraklama yaptım kavanoza toprak doldurdum kablonun bir ucunu kasaya bir ucunu toprağa verdim sonrada şöyle bir şey olmaya başladı eğer ayaklarımı yere basarsam çarpıyor ama sandalyede oturunca yani ayaklarım yere değmezken dokunduğumda çarpmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim, ölçü aleti vb. Yok maalesef ölçemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloda kaçak var muhtemelen. Kontrol kalemiyle her tarafını kontrol edin. (PSU kablolarına da bir bakın açılma-yırtılma-erime vs. var mı diye.

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 senedir aynı yerde duran kasam dokunduğumda çarpmaya başladı, kasanın yan kapağını açık kullandığımda hard diske dokununca elektrik çarpıyor bazen ekran kartında da oluyor aynı şey takıntı haline geldi, sisteme zarar vermesinden korkuyorum, prizde toprak var fakat evin tesisatı ne durumdadır bilmiyorum, uzatma ile kullanıyorum onu da söktüm toprak bağlantısı var, kendim manuel topraklama yaptım kavanoza toprak doldurdum kablonun bir ucunu kasaya bir ucunu toprağa verdim sonrada şöyle bir şey olmaya başladı eğer ayaklarımı yere basarsam çarpıyor ama sandalyede oturunca yani ayaklarım yere değmezken dokunduğumda çarpmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim, ölçü aleti vb. Yok maalesef ölçemiyorum.
Bir bilgisayarcıya teknik servise falan götürün.
Veya kasasını bileşenlerini vs. değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.
5 yıldan uzun süredir kullanıyorsanız ondan da olabilir bu problem.
Veya kısmen zeminden kaynaklanıyor olabilir ,eski evlerde bazen oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı